Karanténa a Evropa žene Disney+ za Netflixem. Streamovací služba má po pěti měsících už 50 milionů předplatitelů

disneyplus1

Foto: Disney

Streamovací služba Disney+ funguje na televizích, tabletech, mobilech i počítačích

0Zobrazit komentáře

Lidé zůstávají doma a streamovací platformy mají žně. Disney+ jen za poslední dva měsíce nabralo 22 milionů nových předplatitelů, díky čemuž se dostává na téměř třetinu počtu uživatelů, kteří mají předplacený Netflix, dosavadního lídra streamovacího trhu. A to není vůbec špatné, vezmeme-li v potaz, že Disney+ baví své diváky teprve půl roku.

Současná pandemie koronaviru zapříčinila, že lidé vycházejí ze svých příbytků v daleko menší míře než předtím, což znamená spoustu volného času mezi čtyřmi zdmi. Aby se doma lidé nezbláznili, komunikují s ostatními alespoň na dálku, plní nejrůznější výzvy a také sledují klasické televizní vysílání. Celkem 22 milionů nových předplatitelů streamovací služby Disney+ však napovídá, že klasické vysílání mnoho z nich nahrazuje moderními seriálovými a filmovými službami.

Originalita, kvalita a rychlost jsou důvody, proč se streamovací platformy těší tak velké oblibě. Jejich králem je Netflix, který v lednu tohoto roku ohlásil na 167 milionů předplatitelů po celém světě. Rychle však začíná růst jeho mladý rival, kterým je právě Disney+.

disneyplus-simpsons

Foto: Disney

Na Disney+ se potkávají Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic i Simpsonovi

Zmíněný nový přírůstek za poslední měsíce totiž celkový počet všech předplatitelů Disney+ katapultoval již na více než 50 milionů. Vzhledem k tomu, že byla platforma spuštěna teprve v listopadu minulého roku a prozatím se nejedná o globální platformu, jakou je právě Netflix, jedná se o velmi slušné číslo.

Oněch 22 milionů Disney+ nabralo za poslední dva měsíce, jelikož začátkem letošního února hlásilo teprve 28 milionů předplatitelů. Celkem 50 milionů pravidelně platících diváků znamená, že se Disney+ dostalo skoro na třetinu lednových čísel Netflixu. I u něj však můžeme předpokládat, že během pandemie koronaviru byla divácká základna značně posílena. Bude tak zajímavé sledovat jeho další oficiální čísla.

Jak totiž dokazují údaje Disney+, velké množství nových platících přichází právě z oblastí, kde je pohyb venku značně omezen, tedy ze zemí jako je Itálie, Indie, Německo, Španělsko, Rakousko, Švýcarsko či Velká Británie. Důvodem skokového nárůstu ve jmenovaných evropských zemích je pak také skutečnost, že se zde Disney+ spustilo teprve před dvěma týdny.

disneyplus-shows

Foto: Disney

Vybrané pořady na Disney+

„Jsme opravdu vděčni, že Disney+ oslovuje miliony osob po celém světě a věříme, že tento milník je odrazovým můstkem pro naši další expanzi do západní Evropy, Japonska a celé Latinské Ameriky koncem tohoto roku,“ uvedl v tiskovém prohlášení Kevin Mayer, která má v Disney zákaznické produkty a mezinárodní trhy.

Kopec zábavy za pár babek

Za sedm dolarů měsíčně (přibližně 175 korun) má předplatitel k dispozici poměrně slušnou porci zábavy, kterou táhne obsah z dílen studií Lucasfilm a Marvel. Jednoznačnou hvězdou Lucasfilmu se stal seriál The Mandalorian. Marvel je reprezentován klasickými kreslenými seriály, jako je Ultimate Spider-Man či X-Men nebo hraným seriálem The Runaways. Diváci však slyší i na celovečerní novinky, jako je Frozen 2 či Onward, a samozřejmě i nestárnoucí klasiky v podobě Simpsonových, Muppetů nebo Kačeřích příběhů.

ondrej-raska-miton2

Přečtěte si takéOndřej Raška z Mitonu: Nevrátíme se tam, kde jsme byli před pandemií. Svět se mění a my máme možnost být u tohoOndřej Raška z Mitonu: Nevrátíme se tam, kde jsme byli před pandemií. Svět se mění a my máme možnost být u toho

Disney navíc připravuje další porci novinek dostupných výhradně prostřednictvím své streamovací platformy. Mezi nimi vyčnívá druhá řada Mandaloriana, ale také několik seriálů ze světa Avengerů.

V srpnu by měl dorazit první z nich, který ponese název The Falcon and the Winter Soldier. Následovat bude WandaVision a v příštím roce by měl prostor celého seriálu dostat i tolik oblíbený antihrdina Loki, prohnaný bratr mocného Thora. Ještě letos zřejmě Disney+ čeká další expanze, ale byť zatím podrobnější plány nejsou odhaleny, příchod do České republiky se očekává spíše až v roce 2021.

the-mandalorian2

Foto: Disney

Seriál The Mandalorian na Disney+