Zběsilé honičky nadupaných aut a policajtů ve 4K. Závodní legenda Need for Speed: Hot Pursuit se vrací

Filip HouskaFilip Houska

nfs-hp_2

Foto: EA

Policisté nebyli nikdy tak rychlí, ale více vydrželi. Podobně tomu bude i teď

0Zobrazit komentáře

Seacrest County před několika lety lákalo nejednoho závodního fanoušku. Vlastně ani nevadilo, že nikdy reálně neexistovalo – bylo totiž navrženo vývojáři ze studia Criterion pro Need for Speed: Hot Pursuit, jeden z nejslavnějších dílů oblíbené herní série. A již brzy bude hráčům otevřen znovu v novém, modernějším pojetí. Společnost EA coby vydavatel této závodní ságy totiž oznámila příchod remasterované verze.

S jistotou můžeme říct, že letošní rok je pro herní průmysl velmi zásadní. Vedle toho, že v listopadu dorazí do prodeje nové generace herních konzolí PlayStation a Xbox, jsme mohli vidět i návrat legendární české hry Mafia. Nepočítaje několik dalších ohlášených vlajkových titulů jako Halo Infinite, Forza Motorsport nebo pokračování pohádkové RPG série Fable.

Na této vlně se patrně chce svézt i herní gigant Electronic Arts (EA), a to ve velkém stylu, když na 6. listopadu naplánoval vydání předělané verze Need for Speed: Hot Pursuit, která bude zatím dostupná na PC, PS4, Xbox One a Nintendo Switch, na který dorazí o týden později. A pokud jste tento díl někdy hráli, už dopředu můžete tušit, v jakém duchu se remaster ponese.

nfs-hp_1

Foto: EA

Remasterovaná verze závodní hry Need for Speed: Hot Pursuit

Hot Pursuit bylo vydáno před deseti lety jako v pořadí šestnáctý díl série Need for Speed, která patří k tomu nejzajímavějšímu, co herní svět závodních her kdy spatřil. Vyhrál několik prestižních ocenění včetně titulu nejlepší hry roku 2010 od Game Critics Awards a byl velmi dobře přijat nejen běžnými hráči, ale i herními kritiky. Proč? Pro svůj nápaditý formát „závodník versus policie“.

Právě mód, ve kterém si hráč mohl určit, zda bude pilotem supersportu s tendencí porušovat všechna pravidla silničního provozu, nebo policejní hlídkou, lákal obrovské množství lidí. Když se k tomu navíc připojila na tu dobu povedená grafika s dobrou dynamikou a propracovaným prostředím fiktivního okresu Seacrest County na západním pobřeží Spojených států, herní hit byl na světě.

Na stejném principu bude založena i remasterovaná verze Need for Speed: Hot Pursuit, pouze o nostalgickou připomínku nebezpečných (a nelegálních) závodů ale samozřejmě nepůjde. Automaticky dorazí s rozlišením 4K a obnovovací frekvencí 60 FPS, což si užijí i hráči na PC. Spolu s tím se EA postará o vyladění všemožných detailů jako stínů či odrazů a nabídne také modernější závodní auta.

Stejně jako u původní dílu i teď bude zpřístupněna herní sociální síť Autolog, prostřednictvím které si hráči budou moci porovnávat skóre se svými kamarády. Nehledě na to, že remaster dorazí mimo jiné s podporou takzvaného cross-platform multiplayeru, který umožní závodění v reálném čase s ostatními nezávisle na tom, jestli hrají na počítači nebo konzoli.

nfs-hp_3

Foto: EA

Hlavně se nenechat chytit

Pravé fanoušky potěší i fakt, že novinka přijde s dodatečným stahovatelným obsahem (DLC), jenž byl dostupný u verze z roku 2010. EA slibuje, že díky balíčkům jako SCPD Rebel Racer Pack, Super Sports Pack, Armed & Dangerous Pack, Lamborghini Untamed Pack a Porsche Unleashed Pack si hráči užijí až o šest hodin více napínavých honiček a přes 30 specifických výzev.

Nyní stačí jen čekat. Na hlavní platformy dorazí Need for Speed: Hot Pursuit zmíněného 6. listopadu za cenu 40 dolarů, tedy zhruba 900 korun. Na Nintendo Switch, pro který bude nová hra omezena maximálně na rozlišení Full HD při 30 snímcích za vteřinu, se spustí 13. listopadu za 30 dolarů (přibližně 700 korun). O tom, zda bude podporovat i PlayStation 5 nebo Xbox Series X (potažmo S), zatím nepadla oficiální zmínka.