Apple představí nové iPhony a Apple Watch již příští týden. Těšit se můžeme na designové proměny

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

apple-september-event-iphone-13

Foto: Apple

Apple nové produkty představí 14. září

0Zobrazit komentáře

Apple před chvílí rozeslal pozvánky na svou každoroční podzimní prezentaci nových produktů. Tentokrát je takzvaná keynote naplánována na úterý 14. září, kdy bychom se měli dočkat představení další generace iPhonu doplněné o novou verzi hodinek Apple Watch, které dost možná čeká zásadní redesign. A dorazit by mohly i aktualizované AirPody.

Kvůli pandemii spojené s nedostatkem některých komponent a sníženou kapacitou výroby se nová mobilní zařízení Applu loni objevila až v říjnu. Jelikož některé problémy s dodavatelským řetězcem přetrvávají i letos (a firma kvůli tomu očekává nižší příjmy), spekulovalo se, zda nebude následovat stejný scénář. Nové iPhony s údajným označením 13 ale dorazí jako za starých časů.

Přes nové číslo by mělo jít spíše o menší, byť zajímavé aktualizace hardwaru spojené s displejem, výkonem a fotoaparáty. Portfolio zařízení přitom nejspíš zůstane stejné. Základem bude iPhone 13 s 6,1palcovým displejem doplněný o zmenšený iPhone mini s 5,4palcovým displejem, který jsme loni tolik chválili. Následovat bude dvojice modelů Pro (6,1 palce a 6,7 palce).

Změnit by se ovšem měly rozdíly mezi telefony. Společnost pod vedením Tima Cooka loni jednotlivá zařízení přiblížila k sobě, když všechna osadila prakticky totožnými displeji OLED. iPhone 12 Pro Max ale oproti všem ostatním získal určité privilegium, jelikož jako jediný dostal zcela nový, větší senzor na hlavním fotoaparátu a stabilizaci pomocí pohyblivého senzoru místo optiky, jako tomu bylo jinde.

iphone-13-lineup-1

Reprofoto: MKBHD/YouTube

iPhony 13 (nahoře) mají mít téměř stejný design, jako loňské modely

Takzvanou sensor-shift stabilizaci by teď měly dostat všechny modely, větší senzor pak oba telefony s přídomkem Pro. Ty mají být osazeny také vylepšeným ultraširokým objektivem. V praxi se loni rozdíly mezi fotoaparáty při focení s dostatkem světla prakticky neprojevily. V detailech bylo možné nějaké identifikovat až při zhoršených světelných podmínkách nebo během nočního focení.

U iPhonů 13 by kvalitu fotografií mohlo dále posunout také jejich zpracování, umožněné novými procesory A15. Samozřejmostí bude i podpora 5G sítí. Nadšence do mobilních technologií by ovšem Apple mohl vůbec nejvíce potěšit tím, že v telefonech konečně nabídne displeje s funkcí ProMotion, tedy vyšší obnovovací frekvencí nabízející dojem větší rychlosti a plynulosti zařízení. Zmenšit se má také výřez pro Face ID, takzvaný notch.

Hlavní novinkou u očekávaných Apple Watch Series 7 by pak mohl být design s nejvýraznějšími změnami za několik let. Po vzoru loňských (i letošních) telefonů by totiž mohly dostat plochý vzhled a jasnou ostrou hranicí mezi přední, zadní a bočními stranami. To by mělo znamenat po dlouhé době svěží vzezření i snazší instalaci případných ochranných prvků jako fólií či skel.

Samotný panel se má přitom díky jiné technice výroby dostat blíže k povrchu hodinek, zvyšujíc tak efekt obrazů plovoucích na skle. Se změnou designu se pak očekává také mírné zvětšení pouzder hodinek, z 40 milimetrů a 44 milimetrů na 41 a 45. Samozřejmostí je nakonec nový čip, příjemností zase potenciálně větší kapacita baterie. Neočekávají se naopak žádné nové senzory pro měření tělesných funkcí uživatelů.

Nakonec by se mohla objevit i nová generace základních bezdrátových sluchátek AirPods. Ta předchozí je dva a půl roku stará, což odpovídá prodlevě mezi první a druhou verzí. AirPods 3 by se mohly designem výrazně blížit AirPods Pro s kratšími nožičkami a silikonovými nástavci pro lepší izolaci okolních zvuků.

Velkou otázkou zůstává, kdy a v jakém množství budou ohlášená zařízení dostupná. Loni Apple nové iPhony uvedl ve dvou vlnách a kvůli nedostatkům některých komponentů nelze vyloučit, že letos to bude stejné. Magazín MacRumors zmiňuje také opožděné uvedení nebo malou dostupnost Apple Watch. Detaily se dozvíme 14. září, kdy od 19.00 středoevropského času proběhne online prezentace.

Tip: Otevřete web Applu na iOS zařízení a v dolní části webu najdete pozvánku na keynote. Otevřete ji a klepněte na zářící logo značky na obrázku. Spustí se fotoaparát a do vašeho okolí se v rozšířené realitě umístí logo Applu. Vstupte do něj.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym