Česko-nizozemský stamilionový obchod na Smíchově. Wood & Company kupují další kancelářskou budovu

Smíchovský Green Point je už desátou kancelářskou budovou v realitním portfoliu českých investorů. Věří v potenciál lukrativní pražské čtvrti.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

greenpoint-min

Foto: Green Point

Kancelářská budova Green Point na pražském Smíchově

0Zobrazit komentáře

Kancelářská budova Green Point na pražském Smíchově, kolem které se točí hned několik důležitých dopravních tepen, má nové majitele. Osmipatrové oválné stavení s výraznými větvenými sloupy, jež se usadilo v mimořádně komplikované lokalitě, do svého portfolia zařadila česká investiční skupina Wood & Company. V jejím kancelářském podfondu se jedná o desátou budovu a třetí v Praze. Prodejcem byla nizozemská společnost Ronaldsay B. V.

Oficiální informace o sumě, kterou Wood & Company za Green Point zaplatili, není známa. Podle informací CzechCrunche se jedná o transakci v řádech nižších desítek milionů eur, tedy zhruba středních stovek milionů korun. Smíchovská kancelářská budova se stane součástí takzvaného Office podfondu, který byl založen v roce 2017 a investorům přináší roční výnos 11,65 %. Vedle pražských a bratislavských kanceláří je v něm od loňska také první budova v Polsku.

„Green Point je architektonicky zdařilá kancelářská budova v lukrativní pražské čtvrti, která má výrazný rozvojový potenciál. Chtěli jsme diverzifikovat portfolio a posílit zastoupení pražských aktiv ve fondu. Nákup této nemovitosti nám dává smysl, naplňuje naše požadavky a skvěle doplňuje stávající aktiva našeho kancelářského podfondu,“ říká Marek Herold, předseda představenstva realitního fondu Wood & Company. Podle Herolda je pražský Smíchov tradičním office hubem a současný development v této lokalitě ho opět vrací do popředí.

Osmipatrová budova z dílny kanceláře AHK architekti nabízí 7,5 tisíce metrů čtverečních pronajímatelné kancelářské plochy a další tři podzemní úrovně s parkovací plochou. Green Point se nachází hned pod sjezdem z Městského okruhu mezi Strahovským tunelem a tunelem Mrázovka a objímá ho také Plzeňská ulice. Zároveň jsou v blízkosti zastávky několika tramvajových linek i stanic metra, přičemž celá lokalita prochází významným rozvojem. Smíchov dostane nové nádraží, staví se celá nová čtvrť nebo čtyřmiliardový projekt Lihovar.

„V současné době je obsazeno asi 50 procent pronajímatelné plochy budovy a před podpisem jsou smlouvy s dalšími nájemci. Věříme, že se nám podaří v blízkých měsících budovu plně obsadit. Mezi stávající klíčové nájemce patří společnosti ze segmentu logistiky, výroby hnojiv, IT a gamingu,“ doplňuje Herold, podle něhož patří kancelářské nemovitosti mezi stabilní investiční příležitosti se zajímavým výnosem, o čemž v našem rozhovoru mluvil také místopředseda představenstva realitního fondu Woodů Jiří Hrbáček.

Celkově už má realitní fond Wood & Company v segmentu komerčních nemovitostí více než 340 000 metrů čtverečních pronajímatelné plochy. Po akvizici budovy Green Point tvoří celkové portfolio obou realitních podfondů Wood & Company – kancelářského i retailového – sedm objektů v Bratislavě, pět budov v Praze a jedna ve Varšavě. V kategorii kancelářských budov jde například o bratislavský Aupark Tower či pražské Hadovka Office Park a The Greenline.

Načítám formulář...

Diskuze (0)

Novinka

Anonym