Český provozovatel coworkingových center Impact Hub vstupuje na burzu, kde chce získat až 90 milionů korun

Filip HouskaFilip Houska

impact-hub-prague-5

Pražská pobočka coworkingové sítě Impact Hub

0Zobrazit komentáře

Největší provozovatel sdílených kancelářských prostor v Česku, společnost Hub Ventures se chystá podniknout zásadní krok pro své budoucí financování. Nově tato společnost, která spravuje pobočky coworkingové sítě Impact Hub, vstupuje na pražskou burzu, konkrétně na její alternativní trh Start pro menší podniky, kde se od investorů za nabídku téměř čtvrtinového podílu bude snažit získat až 90 milionů korun.

Dle příslušných prospektů má Hub Ventures po vstupu na burzu, který se uskuteční 26. června (takzvaný Start Day), nabízet 26 až 66 tisíc kusů akcií při cenovém rozpětí 960 až 1 363 Kč za jeden kus. Matematicky to tedy vychází na transakci o přibližném objemu 25 až 90 milionů Kč, přičemž investoři mohou celkem ve společnosti získat podíl v rozmezí od 11,5 po 24,8 procenta.

mcafee

Přečtěte si takéZakladatel antivirového programu John McAfee bude kandidovat na post amerického prezidentaZakladatel antivirového programu John McAfee bude kandidovat na post amerického prezidenta

Co se týče využití získaných finančních prostředků, třetina z nich by měla sloužit pro splacení akcionářských půjček a zbytek by měl být zdrojem pro plánované akvizice a investice. Podle všeho se má pak jednat o nákup budovy pro vystavění nového coworkingového centra v Praze a odkup již existujícího centra od nespecifikované konkurenční společnosti. Konkrétnější informace zatím nejsou známy.

„Proces přípravy na IPO je již téměř u konce. Během několika následujících dní očekáváme schválení prospektu. S ČNB aktuálně řešíme již jen drobné detaily. Pravděpodobné spuštění aukce akcií tak čekáme v první polovině příštího týdne. Na vstup na burzu jsme se pečlivě připravovali od října minulého roku, kdy jsme jako první společnost oznámili svůj zájem vstoupit na nový trh START. Relativně náročný několikaměsíční proces přípravy na IPO, který obnášel např. přeměnu společnosti na akciovou, navyšování kapitálu, úpravy stanov či tvorbu prospektu, je téměř za námi,“ říká Zdeněk Rudolský z Hub Ventures.

impact-hub-prague-5

Pražská pobočka coworkingové sítě Impact Hub

Druhý největší coworkingový prostor světa

Jelikož společnost Hub Ventures, která v minulém roce dosáhla na tržby 41,4 milionu Kč, provozuje všechny české pobočky pod značkou Impact Hub, patří do jejich portfolia i brněnská pobočka, která byla zrekonstruována začátkem letošního roku. Ta je unikátní v tom, že se řadí mezi druhý největší coworkingový prostor na světě. Disponuje rozměry okolo 3 450 m² a nabízí až 11 kanceláří včetně desítek fixních stolů a dostatku místa pro odpočinek. Zároveň je Impact Hub Brno také největší v Evropě.

Impact Hub v Brně

Diskuze (0)

Novinka

Anonym