Český startup LIV získal na rozvoj VR téměř 23 milionů korun. Investoval i jeden z tvůrců Beat Saberu

beatsaber

Foto: Beat Games

Beat Saber

0Zobrazit komentáře

V druhé polovině března jsme informovali o nové investici do pražského startupu LIV, který tvoří technologie pro virtuální a mixovanou realitu. V té době se mluvilo o částce 700 tisíc dolarů, tedy kolem 16 milionů korun, nicméně nyní česká firma hlásí, že nakonec v posledním investičním kole vybrala celý 1 milion dolarů, respektive téměř 23 milionů korun.

Vedle stávajících investorů, mezi kterými je například známý akcelerátor TechStars, VR společnost VIVE, HTC, investiční fond Credo Ventures nebo tvůrce VR brýlí Oculus Palmer Luckey, se k nim připojil i fond Seedcamp a bývalý šéf a tvůrce hudby do českého VR hitu Beat Saber Jaroslav Beck. Finance budou pražskému startupu sloužit na další vývoj zobrazovacích technologií pro hry ve virtuální realitě.

beckdice

Jedním z investorů je i spolutvůrce hry Beat Saber Jaroslav Beck

Právě díky LIV je například Beat Saber možné sledovat v reálném čase z pohledu hráče i mimo brýle virtuální reality, a to vlastně ještě před vypuštěním hry odstartovalo v rámci virálního videa globální senzaci. K podobnému využití slouží samostatná aplikace LIV App, která například herním streamerům umožňuje nahrávat sami sebe při hraní, případně se nechat nahradit avatary. A to v jedné ze stovek podporovaných her.

LIV dostal svou technologii také do propagačních videí Facebooku pro nové VR brýle Oculus Quest, které nevyžadují připojení k žádnému externímu hardwaru. Oculus dle všeho využil LIV pro veškeré záběry z mixované reality.

livvr

LIV a jejich technologie pro mixovanou realitu

 

Diskuze (0)

Novinka

Anonym