Co víme o druhé části Duny. Pokračování epického sci-fi slibuje méně mluvení, více akce a Elvise Presleyho

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

dune-denis-villeneuve-chalamet-zendaya

Foto: Vertical Ent.

Zendaya a Timothée Chalamet ve filmu Duna

0Zobrazit komentáře

Je tady další vydání newsletteru CC Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém a televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

Téma týdne

Co víme o druhé Duně: Nově spuštěné HBO Max mezi jinými na obrazovky přineslo Dunu, po zhlédnutí oceňované první části adaptace legendární knihy proto není od věci si shrnout, co víme o jejím pokračování. Nejnovější zprávy se týkají obsazení. Herečka Florence Pugh, známá třeba jako sestra hrdinky Black Widow, má hrát princeznu Irulan z rodu Corrinů – tedy vládnoucího rodu celého galaktického Impéria. Austin Butler pak má ztvárnit Feyd-Rauthu, mladého dědice trůnu rodu Harkonnenů. Butlera jsme nedávno viděli v traileru jako Elvise Presleyho.

Režisér Denis Villeneuve nedávno zmínil, že scénář druhé Duny už je napsaný a počítá se s natáčením letos v létě. Navazující film má před sebou velkou výzvu. Musí totiž pokrýt větší polovinu děje složité knihy a uspokojivým způsobem rozvinout nastolená témata. Villeneuve přitom řekl, že ve snímku se má zároveň méně mluvit a více prostoru dostane velkolepá akce, v první části spíše jen naznačovaná.

Poměrně sdílný režisér pak pokračoval zdůrazněním větší role Zendayi a obecně ženských postav, které mají být zásadní. Hans Zimmer mezitím už dávno začal pracovat na hudbě, dále rozvíjející zajímavé motivy z prvního soundtracku. Duna: část druhá se má na plátnech předvést 19. října příštího roku.


Na co jsme zvědaví

Obi-Wan Kenobi

Star Wars: Slavný rytíř Jedi Obi-Wan Kenobi se po tom, co byla vyvražděna většina jeho řádu, ukrývá před lovci. Vzdal to, ale okolnosti ho přinutí se Impériu znovu vzepřít. Více zde.

Star-Trek: Strange New Worlds

Sci-fi: Legendární sci-fi franšíza Star Trek se rozšiřuje o nový seriál. Kapitán Pike a jeho posádka se v něm vydají zkoumat mnoho nových světů. Více zde.

DMZ

Thriller: V USA vypukla druhá občanská válka. Doktorka Alma Ortega se vydává do demilitarizované zóny na Manhattanu, aby zachránila svého ztraceného syna. Vydávat podobnou minisérii v současném kontextu je možná trochu zvláštní, DMZ by nicméně mohlo stát za pozornost.

Better Call Saul

Drama: Temné dobrodružství právníka z Perníkového táty se blíží ke konci. Po neustálém selhávání snah uspět jako dobrák se Saul Goodman obrací na druhou stranu.


Co hýbe světem filmu a televize

Do Česka dorazilo HBO Max: Nová streamovací služba, která nahrazuje HBO GO, nabízí více obsahu, lepší kvalitu u vybraných titulů a přepracovanou aplikaci. Více zde.

České lvy ovládl Zátopek: V uplynulém týdnu proběhlo vyhlášení nejznámějších tuzemských filmových cen a drama Zátopek o legendárním tuzemském sportovci vyhrálo skoro polovinu kategorií. Uspěly také drama Okupace a animovaný film Myši patří do nebeVíce zde.

Warner Bros. odkládá superhrdiny: Studio mělo letos poslat do kin filmy Aquaman 2The FlashBlack Adam a animovaný DC League of Super-PetsThe Flash s novým Aquamanem se ale posouvají na červen a březen příštího roku. Black Adama s Dwaynem Johnsonem diváci uvidí letos koncem října, DC League na konci července. Kvůli produkci a postprodukci, jež byly ovlivněné pandemií, se odsouvá také Wonka s Timothée Chalametem, a to na prosinec příštího roku.

Zloduch z Batmana míří na HBO Max: Robert Pattinson se v novém Batmanovi utkal hned s několika antagonisty – a jedním z nich byl Tučňák. Ten se vrátí v minisérii pro HBO Max, kde ho, stejně jako ve filmu, ztvární Colin Farrell. Na projekt bude jako výkonný producent dohlížet přímo režisér Matt Reeves a mluví se o tom, že pro inspiraci půjdou tvůrci ke Scarface.


Co si pustit o víkendu (nebo jindy)

F1: Touha po vítězství

(VODNetflixŽánr: Sportovní, Rok: 2019-dnes, Délka: 4 řady, ČSFD)

formula-1-drive-to-survive-netflix

Foto: Netflix

Dokument F1: Touha po vítězství

Svět formule 1 je o tom, kdo dokáže získat nejvíce peněz na vývoj zbytečných monopostů a který z bohatých, zajištěných jezdců bude nejrychlejší. Vlastně nejde vůbec o nic, v dokumentární sérii Netflixu je ale napínavá každá minuta i pro ty, co jezdí jen na kole. Už čtvrtá řada F1: Touhy po vítězství sleduje hlavně souboj mezi sedminásobným mistrem světa Lewisem Hamiltonem a dravým Maxem Verstappenem.

Vláda

(VODNetflixŽánr: Drama, Rok: 2010-dnes, Délka: 3 řady, ČSFD)

borgen-1

Reprofoto: DR/YouTube

Seriál Vláda

Vláda je dánské politické drama o tom, jak se málo známá středová politička dostala na pozici premiérky. Seriál se jednak ukázal být jako překvapivě spolehlivá předpověď pro vývoj domovské scény, jednak funguje jako skvělá analýza mediálních strategií a jednání mocných lidí, které občané normálně nevidí. Vláda se proto dočkala chvály třeba od The New York Times nebo spisovatele Stephena Kinga.

Čaroděj ze země lží

(VOD: HBO MaxŽánr: Dama, Rok: 2017, Délka: 133 min., ČSFD)

the-wizard-of-lies-hbo-de-niro-1

Foto: HBO Max

Film Čaroděj ze země lží

Bernie Madoff, spoluzakladatel burzy NASDAQ, svého času miliardář a jeden z největších podvodníků v dějinách. Desítky let provozoval mezi nejvyššími kruhy Wall Street masivní Ponziho schéma, v němž zpronevěřil 50 miliard dolarů. V Čaroději ze země lží ho hraje sám Robert De Niro. Ačkoliv nejde o zrovna nejzábavnější film, nabídne zajímavý pohled do zákulisí historického podvodu.

Okupace

(VODHBO MaxŽánr: Drama, Rok: 2021, Délka: 98 min., ČSFD)

okupace

Reprofoto: Totalfilm/YouTube

Film Okupace

České historické drama z doby normalizace před několika dny vyhrálo tři České lvy za scénář, hudbu a herectví. Ospalý bar pozdě večer navštíví ruský důstojník a ve víru alkoholu a zábavy vyvolá dramatický střet. Okupace se odehrává v průběhu jednoho večera v jedné hospodě, daří se jí ale vystihnout mnoho aspektů české povahy i podivného období tuzemských dějin.


Nejnavštěvovanější filmy a seriály týdne na ČSFD

Nejnavštěvovanější seriály:

  1. Euforie
  2. Nejhorší spolubydlící
  3. Gangy z Birminghamu
  4. Peacemaker
  5. Vikingové: Valhalla

Nejsledovanější filmy:

  1. The Batman
  2. Proti ledu
  3. Fresh
  4. Víkendový útěk
  5. Spider-Man: Bez domova

(Obsah ve spolupráci s ČSFD.)

***

Pro odběr newsletteru CC Watch se přihlaste zde.