Díky tomuto dřevěnému NFC puku se lze snadno připojit k Wi-Fi i bez zadávání hesla

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

wifi-porter
0Zobrazit komentáře

Zkušenost s připojováním k zabezpečené Wi-Fi síti na hotelu, v kavárně, coworkingu nebo kdekoliv, kde jste zrovna na návštěvě a nevíte heslo, má snad úplně každý. Někdy mají heslo pro připojení na viditelném místě, jindy se musíte složitě doptávat a někdy ho ani nezjistíte nebo nefunguje. Americká firma Ten One Design se proto rozhodla, že s neustálým zjišťováním a zadáváním hesel zatočí.

Specialista na výrobu příslušenství pro produkty od Applu se tentokrát zaměřil na všechna mobilní zařízení a svým dřevěným pukem Wifi Porter umožní připojení k zabezpečené Wi-Fi bez nutnosti zadávání samotného hesla. Trik je v tom, že se uvnitř malé destičky skrývá NFC tag (nálepka), díky kterému se stačí se svým mobilním telefonem pouze přiblížit, otevřít odkaz a voilà, Wi-Fi připojena.

Wifi Porter podporuje všechny iPhony a telefony s Androidem, ale ne všechny umí využít funkcionalitu NFC, kdy se stačí k puku jen přiblížit. Všechny iPhony vydané před rokem 2018 a ostatní telefony, případně iPady a tablety bez NFC musí využít QR kód, který je ve spodní části Porteru. I přes něj je nicméně připojení jednodušší, než když musíte zjišťovat a zadávat složité heslo.

Využití jednoduchého připojení k zaheslované Wi-Fi najde nespočet využití, ať už se bavíme o hotelových pokojích, kavárnách nebo různých zasedacích místnostech v kancelářích a coworkingových prostorech, kam často přichází hosté, jež žádný přístup na Wi-Fi nemají. Díky řešení od Ten One Design se každý připojí bez toho, aniž by musel znát heslo, a navíc si ani nemusí stahovat žádnou aplikaci.

Aplikaci bude potřebovat na úvodní nastavení Wifi Porteru jen správce, který přes ni připojí požadovanou Wi-Fi a nastaví potřebné náležitosti. Klíčový je i fakt, že jelikož NFC tagy nepotřebují žádnou energii, je Wifi Porter bez baterií a tím pádem se ani nemusí nijak dobíjet. Dokud budou mít telefony NFC nebo budou umět skenovat QR kódy, bude fungovat i Wifi Porter.

porter_conference_table

Ten One Design prodává svůj šikovný puk z tvrdého javoru za 40 dolarů (900 korun). Balení dvou Wifi Porterů stojí 75 dolarů (1 700 korun) a čtyři kusy získáte za akční cenu 129 dolarů (2 900 korun) a navíc s dopravou po celém světě zdarma.

Rubriku Tech podporujítrask-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym