Disney vydalo zběsilý trailer na The Falcon and the Winter Soldier. Seriál ze světa Avengers se natáčel i v Česku

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

falcon-winter-soldier-1

Reprofoto: Marvel UK/YouTube

The Falcon and The Winter Soldier

0Zobrazit komentáře

Avengers mají za sebou dosud zdaleka nejtěžší souboj s Thanosem a i když se jejich řady v posledních letech rozšiřovaly o nové superhrdiny, přišly o několik zásadních figur. V náročném období po válce s důsledky pro celou galaxii se ale rychle objevuje další výzva ze strany anarchistické skupiny známé jako Flag-Smashers. Do boje s nimi se pouští Falcon a Winter Soldier, kteří se zároveň musí vypořádat jeden s druhým.

Nový hraný seriál Marvelu se na Disney+ objeví koncem března, studio proto v rámci amerického Super Bowlu konečně odhalilo jeho plnohodnotný trailer. Představuje v něm akcí nabitý televizní blockbuster, který navazuje na události Avengers: Endgame. Captain America se po poražení Thanose rozhodl zůstat v alternativní časové rovině a strávit zbytek života se svou milovanou Peggy Carterovou.

Ikonický štít i zodpovědnost s ním spojenou na sebe tedy přebírá Sam Wilson alias Falcon, kterého už od roku 2014 hraje Anthony Mackie. Po jeho boku se objeví Sebastian Stan v roli Buckyho Barnese alias Winter Soldiera. Jelikož jeden z nich byl nejbližším přítelem slavného „kapitána“ a druhý má přebrat jeho místo, není vůbec jednoduché se na čemkoliv dohodnout.

falcon-1

Reprofoto: Marvel UK/YouTube

Falcon přebírá práci Kapitána Ameriky

Podle traileru to znamená především humorné naschvály a až dětinské soupeření třeba v tom, kdo první mrkne. V mžiku se ovšem budou muset přepnout do zcela seriózního módu, když se setkají se snahami anarchistické skupiny o rozmetání samotného konceptu superhrdinů. Utkají se přitom se Sharon Carterovou a Zemem, oběma známými už z předchozích filmů z MCU.

Formát seriálu představený v traileru jednoznačně navazuje na vztahy a souvislosti z hlavní filmové série, díky větší ploše a jinému distribučnímu modelu si ale může dovolit k materiálu přistoupit jinak. Ačkoliv se Disney+ u své nabídky obsahu spoléhá především na staré známé značky Star Wars, Marvelu nebo Pixaru, na streamovací službě přeci jen dostávají prostor k zajímavým experimentům.

The Mandalorian se tak s velkým úspěchem pustil do vesmírných dobrodružství s jinou novou výzvou každý týden, stále probíhající první řada WandaVision si zase hraje s odkazy na staré sitcomy. The Falcon and the Winter Soldier se bude podle všeho hlásit k žánru akčního thrilleru s komediálně laděným vztahem ústřední dvojice. Paralelně s vyšetřováním konspirací tak budeme sledovat vývoj jejich přátelského vztahu.

Šestidílná první řada seriálu měla mít premiéru už loni v srpnu, ovšem produkci náročnou na externí lokace začátkem roku přerušila pandemie. Pro české publikum je přitom zvlášť zajímavý fakt, že na obrazovkách možná uvidí i dobře známé lokace – The Falcon and the Winter Soldier se totiž zčásti natáčel v Praze. Po březnovém zavedení protipandemických opatření ale nebylo jasné, jak to dopadne. V loňském říjnu se však přes použití některých amerických lokací vrátila.

S nejvyšší pravděpodobností se do Česka také marvelovské projekty nedostaly zdaleka naposled. Když se v Praze natáčel Spider-Man: Daleko od domova, Tom Holland ji označil za jedno z nejkrásnějších měst, co kdy navštívil. Česko je navíc pro hollywoodské produkce atraktivní pro relativně nízké náklady. Amazon zde díky tomu při natáčení fantasy Carnival Row utratil přes tři miliardy.

Vzhledem k produkci probíhající v Česku je poměrně paradoxní, že si místní publikum The Falcon and the Winter Soldier v nejbližší době oficiálními cestami nepustí. Disney+ je už dostupné v desítkách zemí po celém světě, do části střední a východní Evropy se ale chystá asi až ve druhé polovině roku.

Každopádně novinka od Marvelu představuje teprve druhý z dlouhé řady chystaných televizních projektů. Už letos v květnu se má na obrazovkách objevit velmi psychedelicky působící Loki, kdy se bůh neplechy po ukradení jednoho z Kamenů nekonečna dostane do podivné alternativní reality. Následovat bude animovaná série What If…?, Mr. Marvel, Moon Knight, Hawkeye a mnoho dalších.