Dnes otevře, za měsíc zmizí. V Karlíně bude fotbalovým Eurem žít jeden z nejmenších sportovních barů na světě

Možná jste už šli kolem. Bar Grande Paolo odkazuje na legendárního fotbalistu Pavla Nedvěda a chce při Euru ukázat, že i maličkosti dělají radost.

Jiří BlatnýJiří Blatný

grande-paolo-bar

Foto: Grande Paolo

V Karlíně na měsíc otevřel malý sportovní bar Grande Paolo

0Zobrazit komentáře

Davy lidí na náměstí nebo v hospodě, dlouhá fronta na pivo v plastových kelímcích. To si s velkými sportovními přenosy spojí nejeden fanoušek. Pokud ale chcete během dnes startujícího fotbalového mistrovství Evropy zažít něco komornějšího a ke kvalitní kopané si dát čepované pivo, negroni nebo osvěžující nealko, můžete se zkusit nasoukat do Grande Paolo, za kterým stojí Jan Červenka, spoluvlastník brandingové agentury Jumping Jacks, a Ondřej Hollas, který spolu s Kateřinou Jakusovou provozuje známou pizzerii Slice Slice Baby.

„Je to malý sportbar jen na chvíli. Je pro všechny, kteří se dokáží radovat z maličkostí, neztrácí naději nebo mají prostě jen rádi fotbal a studené pivo,“ vysvětluje marketér Červenka nápad, který v hlavě nosil už delší dobu, když před Grande Paolo sedíme na modré plastové židličce a pivní base stejné barvy.

Přeloženo: od dnešních pěti hodin odpoledne se na adrese Karlínské náměstí 13 otevře něco, čemu lze podle Červenky říkat nejmenší sportbar na světě jen s trochou nadsázky. Grande Paolo nelze popsat jinak než jako nudli. Prostor odhadem tři krát sedm metrů, v rohu pípa, nad ní televize, lavice i plastové židličky na sezení a basy od piva místo stolů. Otevřeno bude celý měsíc v době všech zápasů fotbalového Eura, které se budou promítat na televizi i se zvukem. Standardně tedy od 15 do 23 hodin, podle Červenky bez možnosti rezervací.

Vchod do baru, do kterého se vejde zhruba patnáct až dvacet lidí, lemuje zelená výloha a na ní je bíle napsáno Grande PaoloNázev odkazuje na přezdívku bývalého legendárního českého fotbalisty Pavla Nedvěda, který dlouho působil v italském klubu Juventus Turín, kde po konci aktivní kariéry figuroval i v nejvyšším vedení. Vizuální identitu vytvořil typograf a grafik Jan Hořčík ze studia Heavyweight Typefoundry, které má za sebou třeba tvorbu vizuálu k filmovému festivalu Famufest.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Grande Paolo (@grande___paolo)

K pití bude v Grande Paolo naturální víno, pivo z Plzeňského Prazdroje, negroni z Garage22 nebo limonáda Lemon Soda. „Piva jsme nakoupili dost,“ odpovídá Červenka na otázku, která se nabízí. Kromě něj za projektem stojí Ondřej Hollas, který provozuje spolu s Kateřinou Jakusovou pizzerii Slice Slice Baby. Ta se objevila v našem seznamu nejlepších gastropodniků v Česku za minulý rok. Právě i díky Hollasovi otevírají kamarádi svůj „měsíční“ bar v Karlíně, a ne v Holešovicích, kde to bylo v plánu původně.

Zná se totiž s italským kuchařem Andreou Sirtorim, který také dnes hned vedle otevírá italskou vinárnu Enoteca s naturálními víny. Dříve působil například v pražské restauraci Sansho. Sirtori prostor pro malý bar, který je uvnitř s vinárnou Enoteca spojený úzkým průchodem, Hollasovi s Červenkou na měsíc poskytl. Název inspirovaný Pavlem Grande Paolo Nedvědem ho ale podle Červenky, kulantně řečeno, nenadchl. „Andrea je totiž zarytý fanoušek Interu Milán, tedy konkurenčního týmu Nedvědova Juventusu z nejvyšší italské ligy,“ směje se.

Návštěvníci si každopádně k italskému vínu nebo českému pivu během příštích týdnů budou moci objednat občerstvení právě z vedlejší Enotecy nebo v občasných pop-upech na chodníku před Grande Paolem. Komu se ale v baru s italským názvem přidruženém k italské vinotéce bude fandit, to si Červenka netroufá odhadovat, byť on bude palce držet českému národnímu týmu, který první zápas na turnaji odehraje v úterý od 21 hodin proti Portugalsku.