Do Česka přichází aplikace YouTube Kids, která přináší bezpečné sledování videí pro nejmenší diváky

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

youtube-kids-iphone
0Zobrazit komentáře

Na YouTube se dívají každý měsíc na videa všeho druhu necelé dvě miliardy lidí. A nemalá část z nich jsou nezletilé děti. Největší video platforma na světě, patřící pod Google, proto už před třemi lety představila aplikaci YouTube Kids, která přináší obsah na míru připravený právě pro dětské diváky a především v co možná nejbezpečnějším balení. Po celém světě YouTube Kids používá přes 14 milionů uživatelů a nově je tato platforma dostupná také v České republice.

Dnes je zcela běžné, že jsou děti na YouTube jako doma a pouštějí si jedno video za druhým. Pokud však jde o ty úplně nejmenší, mohou často narazit na obsah, který jim vůbec není určen a může představovat různá nebezpečí. Právě proto existuje aplikace YouTube Kids, která je dostupná jak pro iOS, tak Android a přináší plno videí určených přímo pro dětí, a to zábavného i výukového charakteru.

Vše navíc mají pod kontrolou sami rodiče, jelikož mají k dispozici celou řadu ovládacích nástrojů, díky kterým si určí, k čemu budou mít jejich děti přístup nebo jak dlouho mohou videa sledovat. U nejmenších dětí je možné například vyhledávání úplně zakázat a nechat je prohlížet jen dopředu vybraný obsah. Nastavit lze navíc až osm dětských profilů a každý přizpůsobit dle potřeby.

youtube-kids-web

Celá aplikace má proti klasickému YouTube jednoduché a interaktivní grafické rozhraní, aby si ho děti rychle osvojily, a pokud ještě dítě neumí číst a psát, lze vyhledávat také hlasem. Obsah v YouTube Kids je členěn na sekce Pořady, Hudba, Výuka a Prozkoumat, přičemž se v nich objevují sbírky videí, jež vybírá přímo tým YouTube Kids nebo externí partneři.

YouTube Kids je jedním z nástrojů, kterým Google pomáhá rodinám stanovit si zdravá digitální pravidla. Proto nabízí také například aplikaci Family Link, která umožňuje rodičům získat přehled o tom, kolik času děti tráví na digitálních zařízeních, v jakých aplikacích, nastavit limity, či mít přehled o jejich poloze.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym