Do příchodu nového Pána prstenů zbývá pár hodin. Kde velkolepý seriál sledovat?

Novinka ze Středozemě může být pro mnohé důvod, proč si službu Prime Video od Amazonu předplatit.

Filip HouskaFilip Houska

lotr-amazon3

Foto: Amazon Studios

Morfydd Clarková jako Galadriel v seriálu Pán prstenů: Prsteny moci od Amazonu

0Zobrazit komentáře

Jen několik hodin zbývá do premiéry jednoho z nejočekávanějších seriálů letošního roku. Pán prstenů: Prsteny moci se v úvodních dvou epizodách představí na streamovací službě Prime Video od Amazonu už zítra, respektive 2. září ve tři hodiny ráno. Pokud tedy patříte mezi fanoušky tajuplného a rozsáhlého světa z pera J. R. R. Tolkiena a zvažujete, jestli si portfolio streamovacích služeb nerozšířit o jednu další, teď je ta správná chvíle. A ani za to tolik nezaplatíte.

Televizní streamovací služba od Amazonu není v Česku tak populární jako třeba Netflix, HBO Max a relativně nově i Disney+. Na vině může být nedostatek obsahu s českým dabingem (potažmo vůbec s českými titulky) nebo nedostatečné promo ze strany samotné firmy. Poslední velký krok, který Amazon pro tuzemské publikum udělal, byla loňská lokalizace uživatelského rozhraní do češtiny. Jinak si Prime Video žije vlastním životem.

Příchod seriálové adaptace oblíbené ságy ze Středozemě, na kterou se už teď objevily první recenze ze strany kritiků, ale může řadu lidí motivovat k tomu, aby si ji pořídili. A jak to u moderních internetových služeb v dnešní době už bývá, samotná registrace zabere jen pár minut. Co je tedy potřeba vědět?

Registrace

Registrace do Prime Video probíhá na webu primevideo.com. Pokud již máte u společnosti Amazon účet (včetně vyplněných bankovních údajů), stačí se jen do služby přihlásit. Pokud účet ještě nemáte, založit si jej můžete i na stejné webové adrese a následně vyplníte bankovní údaje z vaší platební karty včetně adresy bydliště.

Cena

Prime Video vychází v Česku na 79 korun měsíčně s tím, že prvních sedm dní od registrace je zdarma. V případě Pána prstenů: Prstenů moci tak první dvě premiérové epizody, které vychází 2. září ve tři hodiny ráno středoevropského času, zhlédnete zdarma, ty další ale už budete muset platit. Kdykoliv lze předplatné zrušit, a to i během bezplatného týdenního přístupu. Provést to lze po kliknutí na jméno profilu v horním rohu hlavní nabídky, zvolení možnosti „Účet a nastavení“ a sekce předplatné Prime.

Zařízení

Prime Video je dostupné napříč všemi hlavními platformami. Službu spustíte na počítači v rámci webového prohlížeče, ve vybraných chytrých televizích od Samsungu, LG, Panasonic a se systémem Android TV, na mobilních zařízeních s operačním systémem iOS i Android nebo na herních konzolích Xbox a PlayStation. Služba je dostupná také pro Apple TV i Chromecast.

Přehrávání

Prime Video má jednu úroveň předplatného, v rámci kterého lze vytvořit až pět dalších profilů. Jeden účet tak může používat až šest „domácností“, přehrávat lze ale jen na třech zařízeních současně, resp. dvou, pokud sledují stejný titul. Vybrané pořady nabízejí kvalitu až do rozlišení 4K (UHD), s HDR a zvukem Dolby Atmos. Nechybí ani možnost nastavení například dětských profilů s omezeným přístupem k materiálům pro dospělé publikum.

Obsah

Ačkoliv Pán prstenů: Prsteny moci patří aktuálně mezi největší lákadla k předplacení Prime Video, k dispozici je tam toho samozřejmě mnohem více, například seriál Banda, další fantasy Kolo času nebo oceňované sci-fi Expanze. Nabídka má čítat až čtyřiadvacet tisíc filmů (ať už originálních přímo od Amazonu, nebo z jiných produkců) a přes dva tisíce seriálů. Většina z nich ale postrádá české titulky, což může být pro někoho potíž.

primevideo_1

Foto: CzechCrunch

Domovská stránka Prime Video od Amazonu