Ed Sheeran natáčel nový videoklip v Kyjevě. Výdělky z něj věnuje na pomoc Ukrajině

Britský zpěvák se na pomoci Ukrajině podílel už minulý měsíc, kdy se účastnil charitativního koncertu.

Filip HouskaFilip Houska

ed

Reprofoto: Ed Sheeran/YouTube

Britský zpěvák Ed Sheeran v Kyjevě během natáčení videoklipu 2step

0Zobrazit komentáře

Námět videoklipu není ničím zvláštní. Poměrně standardní záběry na večerní ulici, kde je ve středu pozornosti sám hudebník, okolo něj prochází lidé i projíždí auta. Ověřená, funkční klasika. Nový hudební klip od Eda Sheerana ovšem jednu specialitu přece jen nabízí – natáčel se totiž v Kyjevě. A jak se ukazuje, nakonec ještě poslouží pro dobrou věc.

Štáb pro natáčení videoklipu ke skladbě 2step, na které slavnému britskému zpěvákovi sekunduje americký rapper Lil Baby, vyrazil do hlavního města Ukrajiny. Ed Sheeran tam se svým týmem pobýval ještě v době „klidu“, tedy předtím, než na Ukrajinu Ukrajina ua-flagZprávy, které se týkají válečného dění na Ukrajině po vpádu ruských vojsk… 24. února 2022Pale Fire Capital, Seznam.cz, Alza.cz, Rohlik.cz, Livesport, SatoshiLabs, FTMO, Česká spořitelnaDonio.cz, Darujme.cz, Člověk v tísni, Uprchlíci vítejte Více informací Rusové vtrhli.

„Byl jsem v této zemi poprvé a cítil jsem se tam tak vítaný. Ukrajina je hrdá a houževnatá země a já jsem vděčný, že jsem tam mohl své nové video natočit,“ řekl jednatřicetiletý držitel několika cen Grammy pro server CNN. Proto ho – stejně jako nespočet jiných – situace spojená s ruskou okupací zasáhla. A při příležitosti vydání klipu se rozhodl pro akt solidarity.

Všechny honoráře z videoklipu na YouTube pošle Ed Sheeran na humanitární výzvu Výboru pro mimořádné události na Ukrajině. O jakou sumu půjde, je v této chvíli nejisté. Videoklip nicméně od svého pátečního vydání nasbíral přes 3,4 milionu zhlédnutí, přičemž je minimálně v Česku v takzvaných trendech, tudíž je velmi oblíbený.

Zároveň to není poprvé, co Ed Sheeran vyjádřil svou podporu Ukrajině – minulý měsíc se zúčastnil Koncertu pro Ukrajinu v anglickém Birminghamu, na kterém se vybralo přibližně 17,6 milionu dolarů. Vedle něj podporuje ukrajinské charitativní organizace celá řada slavných osobností, například herečka Mila Kunis (která má ukrajinské kořeny), legendární fotbalista David Beckham nebo herec Leonardo DiCaprio.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym