Estonský startup Pipedrive vstupuje do Česka, kde chce proinvestovat 350 milionů korun

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

pipedrive
0Zobrazit komentáře

Startup Pipedrive vstupuje po Estonsku, Spojených státech, Portugalsku a Velké Británii do další země. Estonský vývojář obchodní CRM platformy se rozhodl, že svou novou vývojářskou pobočku otevře v Praze, a v následujících letech by tu chtěl najmout až 100 lidí. V pěti zemích dnes zaměstnává více než 400 lidí a v Česku plánuje investovat do nových kanceláří 350 milionů korun.

Pipedrive má v plánu vybudovat v Praze silný inženýrský tým, který rozšíří jeho globální působení a bude se podílet na vývoji inovativního CRM systému. Ten funguje již osm let a ve 170 zemích ho používá 75 tisíc zákazníků z různých odvětví, přičemž mířen je především na obchodníky v rostoucích firmách.

„Cílem společnosti Pipedrive je podílet se na komunitě místních startupů, stát se známým zaměstnavatelem v České republice a vytvořit novou pobočku v Praze jakožto strategickou součást společnosti. Během tří let investujeme 350 milionů korun, aby byla naše pražská inženýrská pobočka plně funkční a aby zde pro Pipedrive mohlo pracovat alespoň 100 lidí,“ uvedl Tomáš Řehoř, ředitel společnosti Pipedrive v Praze.

pipedrive-web

Vzhledem k tomu, že v Česku není značka Pipedrive zatím tolik známá, chce estonský startup lákat také na svou firemní kulturu. Za tu získal ocenění SalesTech Award 2017, Dream Employer v Estonsku 2018 nebo Nejlepší zaměstnavatel v soukromém sektoru v Estonsku 2016. V České republice chce jinak pochopitelně využít zkušeností a talentu místní IT komunity, přičemž pražská pobočka Pipedrive se bude soustředit hlavně na vývoj a design produktu.

Vývoj jako ve Spotify nebo Facebooku

„V Pipedrive máme několik velkých cílů, kterých chceme dosáhnout. Jde i o rozvoj technologií AI, strojového učení a dalších přicházejících, nebo teprve vznikajících technologií. To je budoucnost prodeje, budoucnost, v jejímž čele si přejeme být. Talent a zkušenosti, které nabízí Praha, jsou klíčové pro to, abychom se tam dostali,“ říká Sergei Anikin, technologický šéf Pipedrive, který dříve působil ve Skypu, a potvrzuje, že to v jeho firmě je také hodně o jiné kultuře.

hbogontbb

Přečtěte si takéVideotéka HBO GO v Česku zlevnila o více než třetinu. Nově stojí 129 korun měsíčněVideotéka HBO GO v Česku zlevnila o více než třetinu. Nově stojí 129 korun měsíčně

„Aplikujeme stejný vývojářský model, jaký používají Spotify, Here maps, Facebook a další. Místo toho, abychom najímali programátory a dělili je do konkrétních týmů, na konkrétní funkce produktu, dáváme jim nyní mnohem větší svobodu při výběru problému, který je třeba vyřešit. Každý se může věnovat tomu, co ho z aktuálních výzev zaujme a nadchne. Tento model nám pomáhá zkrátit čas vývoje nových funkcí,“ dodává Anikin.

pipedrive2

Část stávajících kanceláří estonského Pipedrive

Expanzi do Prahy umožnila estonskému startupu také poslední Series C investice z letošního června, ve které Pipedrive získal 50 milionů dolarů, tedy bezmála miliardu korun. Celkem od svého vzniku vybral na investicích už více 81 milionů dolarů.

Foto: Pipedrive

Pipedrive

Globální platforma CRM a inteligentní správa příjmů pro malé podniky.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym

Pipedrive

Globální platforma CRM a inteligentní správa příjmů pro malé podniky.