Videotéka HBO GO v Česku zlevnila o více než třetinu. Nově stojí 129 korun měsíčně

hbogontbb
0Zobrazit komentáře

Na českém trhu streamingových a VoD služeb, mezi kterými jsou například Netflix nebo VOYO od TV Nova, se schyluje k boji o dominantní pozici, která zajistí nejvíce předplatitelů a s tím i další nový obsah. Když před několika lety na český trh vstoupilo HBO se svojí službou HBO GO, získalo uživatele rychle – jeho služba byla totiž zdarma pro všechny předplatitele HBO u televizních poskytovatelů. Už v roce 2015 tak mělo HBO GO bezmála 26 tisíc platících zákazníků.

Teprve ve druhé polovině loňského roku se HBO rozhodlo, že umožní přístup i těm, kteří klasickou televizi nemají, a díky tomu zásadně rozšířilo svůj záběr. Tehdy byla cena nastavena na 199 korun měsíčně, ale nyní se stává pro uživatele ještě atraktivnější. S ohledem na konkurenční boj totiž HBO GO zlevňuje o více než třetinu na pouhých 129 korun měsíčně.

Podle našich informací je hlavním motivem zlevnění předplatného snaha HBO udělat z HBO GO čistě streamingovou službu. Dosud totiž bylo možné vedle klasického streamování dostupných filmů, seriálů a dokumentů sledovat také živé vysílání hlavního kanálu HBO. To již nově nepůjde. I proto se zlevnění netýká cen u kabelových operátorů, kde zákazníci platí právě i za klasické HBO či Cinemax.

siliconvalleyhbo

Pětice hlavních představitelů ze seriálu HBO Silicon Valley

Uživatelé tak za 129 korun měsíčně v internetové videotéce HBO GO najdou bezmála 700 filmů a přes 4 000 dílů seriálů, včetně Hry o trůny, Silicon Valley nebo Temného případu, který brzy čeká další sezóna. O nové ceně jako první informoval slovenský server Živé.sk s tím, že se změny týkají i slovenské verze HBO GO, která snížila cenu z 6,99 eur na 4,99 eur (v přepočtu 127 korun). Předplatné navíc snižuje HBO i v dalších zemích, kde se svou službou GO působí, jelikož jde o globální změnu strategie.

Fakt, že zlevnění od HBO přichází krátce poté, co Netflix v Česku začal zákazníkům nabízet předplatné v českých korunách a postupně rozšiřovat svou nabídku filmů a seriálů s českými titulky, je tak spíše náhoda. I když je nyní základní cena Netflixu o více než třetinu vyšší než v případě HBO GO, obě služby navíc nelze kvůli rozdílné nabídce příliš srovnávat. HBO GO má ovšem tu výhodu, že nabízí vše minimálně s českými titulky, případně i s českým dabingem.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym