Facebook představil Facebook Pay, se kterým se budou posílat peníze v Messengeru, WhatsAppu a Instagramu

facebook-pay

Nový platební systém Facebook Pay

Foto: Facebook

Je to týden, co Facebook představil své nové logo, kterým chce ukazovat, že už není jen Facebook jako sociální síť, ale patří mu také WhatsApp, Instagram, Oculus a další platformy. Nyní tuto skutečnost potvrzuje rovněž tím, že v rámci všech svých sítí a platforem zavede i univerzální platební systém – ten se nově jmenuje Facebook Pay.

Facebook Pay je nový platební systém, který bude fungovat v rámci Facebooku, Messengeru, Instagramu a WhatsAppu a má usnadnit platby napříč všemi populárními sociálními sítěmi, jež firmě Marka Zuckerberga patří. Sloužit bude Facebook Pay například k posílání peněz mezi přáteli, nakupování zboží či doplňků v aplikacích nebo darování na různé účely.

Prozatím Facebook vypustí svůj nový platební systém na Facebook a Messenger, kde si již mohli lidé mezi sebou peníze snadno posílat. Klíčové však je, že i nadále se jedná o službu omezenou pro Spojené státy. Do budoucna se platby přesunou i do dalších zmíněných aplikací Facebooku a je možné, že i do dalších zemí, ale o tom zatím největší sociální síť světa nemluví.

Šéfredaktor CzechCrunche, Apple pozitivní uživatel a sportovní fanoušek.