Google Mapy mají novou funkci, která vám ukáže ideální časové rozmezí, kdy cestovat

Filip HouskaFilip Houska

googlemaps_2
0Zobrazit komentáře

Do jedné z nejpopulárnější aplikace pro mapové služby, Google Maps, přichází nová funkce, která se může ukázat jako velice užitečná pro všechny, kdo se nechtějí potýkat se zácpami či obecně špatnou dopravou na cestách.

Google do svého mapového rozhraní totiž implementoval doplněk, který uživatelům řekne, kdy je ta nejideálnější doba v průběhu dne k vycestování. Zobrazí se ihned poté, co dotyčný naťuká startovní a cílovou destinaci, a to v podobě jednoduchého sloupcového grafu.

hyperloopone

Přečtěte si takéHyperloop One naplno otestoval koncept ultrarychlé kapsle pro přepravu osobHyperloop One naplno otestoval koncept ultrarychlé kapsle pro přepravu osob

Graf zároveň sděluje, jestli se vyplatí vyjet teď, nebo například 30 minut počkat, jelikož po této době bude doprava klidnější. Aktuální časový úsek bývá zaznačen buďto zeleně, oranžově, nebo červeně v závislosti na dopravě. Podobně to funguje i třeba u parkování.

I když tato funkce nemusí fungovat zcela přesně, jedná se o vhodný prvek, který uživatelům alespoň orientačně nastíní ideální čas k vyražení. Momentálně je dostupná pouze na Android, nicméně se očekává, že podpora iOS přijde v blízké době.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym