Google Mapy mají novou funkci, která sama předpoví, kam se chystáte

Michal BenatzkyMichal Benatzky

google
0Zobrazit komentáře

Nejen mezi uživateli Androidu oblíbená aplikace Google Maps se již v brzké době dočká velmi užitečného vylepšení. Po spuštění bude totiž aplikace nově schopna sama předpovědět, kam se chystáte a podle toho nastavit navigaci. Nové vylepšení, na které jako první upozornil server Android Police by se mělo nazývat „Driving Mode“ a své předpovědi bude mimo jiné zakládat zejména na historii pohybu svého uživatele.

Po usednutí do auta tak na svém androidovém telefonu zvolíte již zmíněný „Driving Mode“ a chytrý program už adresu konečné destinace uhádne sám. Kromě historie pohybu budou ale brát Google Maps v potaz i denní dobu, nebo historii internetového prohlížení. Je tak dost možné, že například po zakoupení lístků do kina se do navigace automaticky nastaví právě adresa daného kina.

match

Přečtěte si takéMatchBoard: nová česká investiční platforma pro startupy a investoryMatchBoard: nová česká investiční platforma pro startupy a investory

Podobnou funkci najdeme už v dnešní době jako součást asistenta Now On Tap, který je také schopen přizpůsobovat se rytmu svého uživatele. Propojení přímo s Google Maps by ale mělo přinést ještě intuitivnější a užitečnější poznatky.

Přesné datum, kdy bude nový update vypuštěn bohužel znám není, podle Googlu bychom se jej ale měli dočkat brzy. V případě zařízení běžící na operačním systému iOS se pak dá očekávat zpoždění v řádech několika týdnů.

 

Diskuze (0)

Novinka

Anonym