Google ukázal nový hardware. Čeká nás další konkurence pro AirPods, Pixel 4 i brzké spuštění herní služby Stadia

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

google-products

Foto: Google

Podzimní hardwarové novinky od Googlu

0Zobrazit komentáře

V New Yorku v úterý proběhlo představení nových hardwarových produktů Googlu, které je pro firmu hlavní akcí tohoto typu za celý rok. Nejočekávanějším byl bezesporu telefon Pixel 4 s velkou černou lištou nad displejem plnou senzorů a novým kamerovým systémem se dvěma různými objektivy.

Objevil se však také další pokus o silného konkurenta bezdrátových sluchátek AirPods a několik dalších produktů, jimiž se Google připojuje do bitvy mezi velkou čtyřkou technologických obrů, mezi něž se vedle Googlu řadí Amazon, Apple a Microsoft.

Právě zmíněná trojice firem už měla své podzimní hardwarové novinky za sebou. Apple ukázal nový iPhone se třemi čočkami, Amazon zase podle očekávání všude, kam to šlo, nasadil svou hlasovou asistentku Alexu, a Microsoft se trochu nečekaně plánuje vrátit na trh se smartphony. A jak reagoval Google?

Google Stadia

Ještě než se dostaneme k hardwaru, je třeba zmínit novou službu, která chce naopak eliminovat potřebu kupovat výkonný počítač nebo herní konzoli.

Herní služba Google Stadia má na jakémkoliv zařízení schopném přehrávat YouTube poskytnout možnost streamovat a samozřejmě hrát i ty nejnovější a nejnáročnější hry. Google nyní konečně ohlásil datum jejího spuštění – připadá na 19. listopadu, ale v České republice zatím s největší pravděpodobností nebude.

stadiat

Foto: Google

Díky službě Stadia je možné hrát i ty nejnáročnější herní tituly v parku na lavičce

Pixel 4

O nové verzi vlajkového telefonu technologického giganta se už déle mluví jako o zařízení, o němž předem uniklo nejvíce informací v dějinách. Už měsíc před oficiálním představením se dokonce objevilo předběžné srovnání fotoaparátu s konkurenčními telefony. Sám Google se v jedné chvíli dokonce rozhodl zveřejnit jednu produktovou fotografii.

Pixel 4 tedy pro ty, kteří úniky sledovali, před dnešní prezentací neskrýval žádná větší tajemství. Na rozdíl od ostatních značek, jejichž nejvyšší modely mají jen obdélníkový výřez v displeji nebo minimální kruhový otvor pro jedinou čočku, má nový smartphone od Googlu v horní části velkou lištu.

1google-pixel4

Foto: Google

Hlavní hvězdou prezentace Googlu byl Pixel 4

Ta obsahuje sluchátko, kameru a soubor senzorů podobných, jaké jsou u Face ID na iPhonu. Tento systém má být ovšem rychlejší než řešení Applu, a to prý při zachování stejné míry bezpečnosti. Senzory navíc umožní navíc telefon ovládat bezdotykově máváním rukou nad displejem pomocí funkce s názvem Motion Sense.

Pod lištou se nachází buď 5,7palcový, nebo u modelu XL 6,3palcový OLED displej s 90Hz obnovovací frekvencí. Nejnovější iPhony Pro proti tomu mají stále klasických 60 Hz a místo rychlosti se zaměřily na jas, který umožňuje plnohodnotné zobrazení HDR obsahu o maximálním jasu až 1000 nitů.

google-pixel-4-2

Jednou z hlavních novinek Pixelu 4 je kamerový systém s klasickým a teleobjektivem

Samozřejmostí jsou nejnovější procesory od Qualcommu, 6 GB RAM, 64GB, nebo 128GB interní paměti, stereo reproduktory a odolnost proti vodě a prachu podle standardu IP68. Obě velikosti Pixelu 4 se začnou prodávat 24. října a budou dostupné ve třech barvách: černé, bílé a v limitované edici v oranžové.

Pixel Buds 2

Jednou z nejatraktivnějších schopností první verze bezdrátových sluchátek Googlu (avšak propojených mezi sebou kabelem) měl být rychlý překlad cizích jazyků. Tato funkce se ale v praxi jako příliš zajímavá neosvědčila a Pixel Buds 2 tak volí trochu jinou strategii. Stále přitom v centru stojí chytré schopnosti.

Sluchátka Pixel Buds 2 mají rozeznat míru okolního hluku a automaticky jí přizpůsobit hlasitost a hlasového asistenta půjde vyvolat zcela bez doteku. Zůstane také „živý překlad“.

google-pixel-buds

Foto: Google

Pixel Buds 2 mají být schopná hrát 5 hodin v kuse a celkem 24 hodin s energií z krabičky

Pro mnohé je ale důležitější design. V tomto ohledu Google zvolil zcela odlišný přístup než Apple u svých populárních AirPods a vytvořil špuntová sluchátka s údajně kvalitní pasivní izolací okolního hluku. Špunty již nejsou spojené kabelem a mají spolu s ergonomickým tvarem těla sluchátek vytvořit pohodlné a spolehlivé usazení v uchu. Jejich minimalistický design přitom působí na první pohled atraktivněji a decentněji než u většiny podobných sluchátek.

rastyturek

Přečtěte si takéAmerický startup Pex Slováka Rastislava Turka vstupuje do Česka. V Praze otevřel nové kanceláře a hledá vývojářeAmerický startup Pex Slováka Rastislava Turka vstupuje do Česka. V Praze otevřel nové kanceláře a hledá vývojáře

Nepříjemným překvapením pro zájemce je informace o dostupnosti. Pixel Buds 2 se mají na trhu objevit až na jaře příštího roku za cenu 179 dolarů. Důvěru v ně příliš nevzbuzuje fakt, že žádný z novinářů přítomných na prezentaci si nemohl nijak ověřit tvrzení Googlu o skvělém zvuku s kvalitními basy. K dispozici totiž nebyl ani jediný fungující pár zapnutých sluchátek.

Pixelbook Go

Když Google před několika lety představil ChromeOS, vlastní desktopový operační systém založený na webovém prohlížeči, snažil se ho nabídnout i náročnějším uživatelům ve spojení s kvalitním laptopem. Nesetkal se s příliš velkým ohlasem a letos se po delší době konečně rozhodl tuto ideu trochu obnovit zajímavým designem a dostupnější cenou.

Představil tak Pixelbook Go, 13palcový počítač o tloušťce 13 milimetrů a váze kolem jednoho kilogramu.

pixelbook-go

Foto: Google

Pixelbook Go je hezký a vysoce přenosný laptop s dostupnou cenou

Laptop s cenou začínající na 649 dolarech nabídne procesory Intel m3, i5 i i7, 8/16 GB RAM a 64, 128 nebo 256 GB interní paměti. Má být schopný bez nabití v kuse přehrávat video až 12 hodin a po pouhých 20 minutách nabíjení poskytnout dvě hodiny používání. To vše v černé a „ne růžové“ barvě.

Zařízení z rodiny Nest

Nest byl původně technologickým startupem vyvíjejícím chytré termostaty, který Google před lety koupil a nyní toto jméno začal používat pro označení celé rodiny zařízení pro chytrou domácnost.

Nest Mini je tak nástupcem chytrého reproduktoru Google Home Mini s možností snadného pověšení na zeď, výrazně kvalitnějším zvukem reproduktoru, výkonnějším procesorem pro analýzu příkazů přímo v zařízení a citlivějšími mikrofony pro lepší funkci v hlučném prostředí.

google-nest-wifi

Google Nest WiFi kombinuje schopnosti routeru a chytrého reproduktoru

Google Nest WiFi umí v zásadě totéž, co chytré reproduktory Googlu, a navíc poslouží jako vysílač Wi-Fi. Ten má oproti staršímu Google WiFi nabídnout až dvojnásobnou rychlost připojení a o čtvrtinu větší pokrytí.

Nest Mini půjde koupit od 22. října za 49 dolarů. Nest WiFi začne 4. listopadu na ceně 269 dolarů. Jedná se totiž o systém dvou zařízení, z nichž jedno WiFi signál vysílá a druhé ho dále rozšiřuje tak, aby spolehlivě pokrylo celou domácnost.

google-nest-mini

Látka na reproduktoru Nestu Mini je kompletně vyrobena z recyklovaných plastových lahví