Google začíná pro Street View používat nové, výrazně lepší kamery s podporou umělé inteligence

Filip HouskaFilip Houska

streetview_090517x1
0Zobrazit komentáře

Služba Street View, se kterou Google díky svému vozovému parku s připevněnými kamerami mapuje takřka celý svět, podstupuje zásadní proměnu. Poprvé za osm let se obnovuje kamerové osazení a světově druhá nejhodnotnější společnost má s touto inovací velké plány.

Na vozidla se postupně začínají implementovat zcela nové sady kamer, které mají pořizovat čistší a barevnější snímky o ještě vyšším rozlišení než dosud. K zachycení kvalitnějších fotografií mají sloužit „pouze“ dvě hlavní kamery snímající situace vpředu a vzadu a doplňková zakulacená schránka se sedmi 20megapixelovými senzory.

btcprice

Přečtěte si takéV ČR lze nyní platit kryptoměnami Bitcoin, Ethereum a Litecoin i na realitním trhuV ČR lze nyní platit kryptoměnami Bitcoin, Ethereum a Litecoin i na realitním trhu

Právě díky schopnosti pořizovat dokonalejší snímky může Google aplikovat technologii umělé inteligence, jež by měla výrazně zefektivnit komplexní mapovou orientaci. Firma z Mountain View má podle všeho využívat svůj algoritmus k rozpoznávání obrázků k preciznější identifikaci dopravních značek nebo jednotlivých budov, jejich číselného označení a názvu.

V praxi by tedy uživatel mohl položit otázku ve stylu „jaký je název toho růžového obchodu vedle kostela na rohu“ a vzhledem k získaným informací by mohl dostat přesnou odpověď, respektive název. Jak sama vedoucí mapovacího odvětví Googlu Jen Fitzpatricková pro server Wired dodává, taková funkce je možná pouze tehdy, pokud se podaří nasbírat potřebné údaje. A na tomto úkolu začíná tento technologický gigant postupně pracovat.

Foto: EVERYMAN FILMS (Flickr)

Rubriku Tech podporujítrask-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym