Hra na oliheň nadchla i v Severní Koreji. Tvůrce seriálu už naznačuje, co by se mohlo dít v pokračování

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

squid

Foto: Noh Juhan/Netflix

Hra na oliheň nadchla i v Severní Koreji

0Zobrazit komentáře

Je tady páteční podvečer a s ním další vydání newsletteru CC Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém a televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Svět v posledních dnech pohltila Hra na oliheň a nevyhnuli jsme se jí ani my. Shrnujeme tedy, co tvůrci seriálu řekli k jeho tématům i možnému pokračování, a doporučujeme podobné tituly, které stojí za to vidět.

Ještě předtím ale zazní novinky k dalšímu filmu Christophera Nolana, který už dostal datum premiéry. Na Netflix se zase chystá velice odvážná biografie Marilyn Monroe. Ukazujeme také trailery na nový Vřískot nebo velkolepý dokument o legendárním hudebním uskupení The Beatles.

Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

***

Co hýbe světem filmu a televize

Co víme o chystaném projektu Christophera Nolana: Jeden z nejoceňovanějších žijících režisérů má brzy začít točit svůj první biografický film, který se zaměří na fyzika Roberta Oppenheimera, otce atomové bomby. Po více než 19 letech spolupráce s Warner Bros. přitom Nolan snímek vytvoří pro studio Universal a dostane na to 100 milionů dolarů (2,2 miliardy korun, tedy o polovinu méně než Tenet a přibližně stejně jako Dunkerk). Premiéra je stanovená na 21. července 2023.

Hlavní roli ve filmu oficiálně dostal Cillian Murphy, s nímž režisér spolupracoval už v batmanovské trilogii, Počátku a Dunkerku, zatím vždy ale u vedlejších postav. Vrací se také další známá jména. Kamery se opět ujme Hoyte van Hoytema, který má velký podíl na realisticky „špinavém“ obrazu posledních tří nolanovek. Možná nejzajímavější je pak opětovné angažmá skladatele Ludwiga Göranssona. Nolan dlouhodobě pracuje hlavně s Hansem Zimmerem, soundtrack Tenetu ho však zjevně nadchl.

Objevily se další fotky ze seriálu The Last of Us: Adaptace videoher nejsou pro HBO zdaleka standardem, v případě zombie hororu široce oceňovaného za svůj příběh by to ale mohlo dopadnout velmi zajímavě. Na internetu se teď objevují první záběry z natáčení The Last of Us, zachycující třeba Pedro Pascala jako Joela nebo postapokalyptické město prorostlé mechem, travou a rzí. Na seriálu spolupracují tvůrce hry a scenárista Černobylu a jednotlivé epizody mají mít až osmiciferné dolarové rozpočty.

Na co jsme zvědaví

Když v roce 1996 vyšel první Vřískot, takřka okamžitě bylo jasné, že se z něj stane kultovní a velice vlivný horor. Vycházel sice ze zavedených vzorců tzv. vyvražďovaček (slasherů), ale zkombinoval je například s až komediálními prvky a přitom podvracel mnohá žánrová klišé. Teď se franšíza na plátna vrátí po deseti letech v zásadě s rebootem. Trojice známých postav hraných Neve Campbellovou, Courteney Coxovou a Davidem Arquettem se znovu setká s šíleným vrahem, snad ještě horším než dříve. Podaří se jim ho zastavit, aniž by se staly obětí hororových stereotypů?

***

Další zprávy, tipy na novinky a trailery, na něž jsme zvědaví, výběr zajímavých filmů i seriálů, které stojí za vidění, či osobní tip osobnosti českého byznysu najdete v kompletním, dvacátém-osmém vydání newsletteru CC Watch.

Pokračování nového newsletteru CC Watch si můžete přečíst zde.