Hvězdičky na Google Mapách rozhodly. Nejlépe hodnocenou pražskou restaurací je Vallmo

Restaurace Vallmo je nejlepším podnikem v Praze. Alespoň podle hodnocení hostů, která posbírala na Mapách Google.

Martin Makovička

Foto: Vallmo

Majitel restaurace Vallmo Martin Makovička

0Zobrazit komentáře

Google letos poprvé udílí českým podnikům z oboru gastronomie cenu Křišťálový špendlík. Obdrží jej celkem deset míst, která dostala od svých zákazníků nejlepší hodnocení na Mapách Google. V Praze si vítězství odnesla restaurace Vallmo, která se nachází nedaleko Výtoně.

Název restaurace Vallmo se odvíjí od jména jejího majitele a šéfkuchaře Martina Makovičky – švédsky totiž slovo vallmo znamená mák. Makovička zde od počátku vychází z postupů a receptů tradičních pro evropskou kuchyni, využívá při tom ale české suroviny.

Před otevřením vlastního podniku čerpal zkušenosti v michelinských restauracích v Irsku či Kanadě. Vallmo založil těsně před vypuknutím pandemie, kterou podnik přečkal zejména díky tomu, že se před zavřením zaměřoval na lokální hosty.

Neformální prostředí s interiérem laděným do přírodních odstínů láká k další návštěvě, stejně tak i chody, které jsou jednoduché, transparentní, ale pokaždé se v nich potkávají neotřelé chuťové kombinace. Jakmile se tak restaurace a jiné gastronomické podniky znovu otevřely, ve Vallmo se dveře netrhly.

O oblíbenosti nyní vypovídá i čerstvě získaný Křišťálový špendlík, který společnost Google naděluje na základě několika kritérií – rozhodující je množství pozitivních recenzí a počet udělených hvězdiček na firemním profilu podniku.

Vallmo Křišťálový špendlík

Foto: Vallmo

Ocenění Křišťálový špendlík

„Recept na úspěch je jen jediný, a to tvrdá práce, vytrvalost a důraz na detail. Důležité je mluvit a naslouchat lidem, jak zákazníkům, tak zaměstnancům. Vážíme si každého zákazníka a jeho času, který u nás strávil. Vzhledem k tomu, že jsme otevřeli těsně před covidovým obdobím, je pro nás toto ocenění velkým zadostiučiněním,“ říká k ocenění Makovička.

Google udělí ceny Křišťálový špendlík v červnu celkem deseti vybraným podnikům s nejlepším hodnocením ze sektoru pohostinství a gastronomie z různých koutů České republiky. Velmi často jde o malé firmy se zajímavým podnikatelským příběhem, které přispívají k rozvoji místních komunit i ekonomik. Kompletní seznam vítězů bude znám 23. června 2022.

Načítám formulář...