Instagram vypustil funkci vkládání nových příspěvků ve své mobilní verzi webu

instagramscren
0Zobrazit komentáře

Jedna z nejoblíbenějších fotoaplikací na světě, Instagram, kterou před 7 lety založili Kevin Systrom a Mike Krieger a která byla o dva roky později prodána Facebooku za odhadem jednu miliardu dolarů, se neustále snaží přibližovat aktuálním trendům, aby držela krok s konkurencí. Po kompletní změně identity, algoritmu řazení příspěvků nebo vylepšení filtrů, přichází další novinka.

Instagram totiž nyní umožňuje přidávání nových příspěvků i z mobilní verze webu. Z té šlo až donedávna příspěvky pouze prohlížet, případně posílat soukromé zprávy. V mobilní verzi je tak nyní možné nahrát fotografii, kompletně ji upravit za pomocí stejných filtrů, jako v aplikaci, otagovat a zasdílet.

macwork

Přečtěte si takéApple uvolňuje zdarma pro všechny uživatele aplikace iWork, iMovie nebo GarageBandApple uvolňuje zdarma pro všechny uživatele aplikace iWork, iMovie nebo GarageBand

Sociální síť chce tímto krokem ještě více usnadnit cestu nových uživatelů k tvorbě obsahu a zároveň šetřit data potřebná ke stažení separátní aplikace. Spousta z nich totiž, díky propojení s Facebookem, kliká na odkazy přímo z jiných sociálních sítí, tam příspěvky prohlíží, ale i přes přihlášení na vlastní profil nemůže přidávat v rychlosti nový obsah.

instmobile

Součástí nových změn je i odlehčení tzv. Explore, tedy záložky, v níž je možné objevovat nový obsah od uživatelů, které ještě nesledujete. Doufejme, že se podobné změny dočká i desktopová verze Instagramu, která momentálně slouží pouze pro prohlížení příspěvků, jejich lajkování nebo pro soukromé zprávy.

NASA chce do 3 let udělat elektrická letadla realitou

Jiří SvobodaJiří Svoboda

nasa-1
0Zobrazit komentáře

Letadla jsou v dnešní době takřka nepostradatelnou formou přepravy, přesto se jim však v absolutní většině dodnes vyhýbal trend ekologických řešení. Nicméně i na této frontě se začínají lámat ledy a hned několik startupů i nadnárodních firem pracuje na tom, aby se elektrická letadla stala běžnou součástí dopravního kolotoče.

PrimocoUAV low 4

Přečtěte si takéČeský bezpilotní letoun Primoco UAV zvládl rekordní let v délce 9 hodinČeský bezpilotní letoun Primoco UAV zvládl rekordní let v délce 9 hodin

Není to ani měsíc, co americké společnosti Boeing a JetBlue investovaly do startupu Zunum Aero, který má nakročeno k vytvoření elektrického dopravního letadla. Na vlastním projektu, kterým má být elektrické vzdušné taxi, pracuje i Airbus, ostatně k podobnému cíli míří i množství startupů včetně německého Lilium. Svůj plán v tomto ohledu nyní představila snad ta nejpovolanější instituce v oboru, americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku.

nasa2

model X-57

Vize NASA, která by do roku 2020 měla spolykat 43,5 milionu dolarů, se točí okolo vytvoření letadel nové řady X, přičemž jako první přijde na řadu model s označením X-57. Bude se jednat o relativně malé dopravní letadlo s dvanácti elektrickými motory, které vyvinou rychlost 280 kilometrů v hodině a donesou stroj do vzdálenosti 160 kilometrů.

Přestavba běžného letadla

Sean Clarke, jeden z projektantů série X, řekl pro Business Insider, že se pochopitelně jedná o stroj pro testovací účely a že pro komerční užití budou muset být bateriové technologie velepšeny. Jakmile ale bude dokončena konstrukce X-57, chystá se NASA možná do ještě zajímavější části projektu. Chce totiž standardní letadlo přestavět na čistě elektrické za pomocí 350 kilogramové baterie a vznést ho do vzduchu už za rok.

nasa1

lubo-lionel-mvp

Přečtěte si takéFotbal v USA nabírá na síle. STRV vymysleli novou appku pro liguUdělali aplikaci se Schwarzeneggerem. Teď čeští STRV lépe propojí fanoušky i s Lionelem Messim

Další obrysy této části plánu známy nejsou, avšak následně by mělo dojít i na rekonstrukci křídel a instalaci stejných rotorů, jako budou na modelu X-57. S touto modifikací by následně mělo dojít k letu za další rok, tedy v květnu 2019. Všechny tyto kroky by podle představitelů NASA měly vést k elektrickým letadlům, které bude později možné komerčně prodávat.

nasa4

Foto: NASA