Instagram vypustil funkci vkládání nových příspěvků ve své mobilní verzi webu

instagramscren

Jedna z nejoblíbenějších fotoaplikací na světě, Instagram, kterou před 7 lety založili Kevin Systrom a Mike Krieger a která byla o dva roky později prodána Facebooku za odhadem jednu miliardu dolarů, se neustále snaží přibližovat aktuálním trendům, aby držela krok s konkurencí. Po kompletní změně identity, algoritmu řazení příspěvků nebo vylepšení filtrů, přichází další novinka.

Instagram totiž nyní umožňuje přidávání nových příspěvků i z mobilní verze webu. Z té šlo až donedávna příspěvky pouze prohlížet, případně posílat soukromé zprávy. V mobilní verzi je tak nyní možné nahrát fotografii, kompletně ji upravit za pomocí stejných filtrů, jako v aplikaci, otagovat a zasdílet.

macwork

Přečtěte si takéApple uvolňuje zdarma pro všechny uživatele aplikace iWork, iMovie nebo GarageBand

Sociální síť chce tímto krokem ještě více usnadnit cestu nových uživatelů k tvorbě obsahu a zároveň šetřit data potřebná ke stažení separátní aplikace. Spousta z nich totiž, díky propojení s Facebookem, kliká na odkazy přímo z jiných sociálních sítí, tam příspěvky prohlíží, ale i přes přihlášení na vlastní profil nemůže přidávat v rychlosti nový obsah.

instmobile

Součástí nových změn je i odlehčení tzv. Explore, tedy záložky, v níž je možné objevovat nový obsah od uživatelů, které ještě nesledujete. Doufejme, že se podobné změny dočká i desktopová verze Instagramu, která momentálně slouží pouze pro prohlížení příspěvků, jejich lajkování nebo pro soukromé zprávy.