Invia má nového šéfa, přichází z Woltu. Tržby cestovní agentury jsou prý teď rekordní

Největší česká cestovní agentura hlásí, že její tržby překonaly předcovidové roky. Do jejího vedení nově vstupuje dosavadní ředitel Woltu Jan Foret.

Iva BrejlováIva Brejlová

foret

Foto: Invia

Jan Foret se postavil do vedení české Invie

0Zobrazit komentáře

Novým generálním ředitelem cestovní agentury Invia je Jan Foret, bývalý ředitel rozvážkového Woltu. Vedení převezme v nejbližších dnech od generálního ředitele skupiny Borise Raoula, který firmu dočasně vedl. Podle něj společnost prošla transformací, zároveň hlásí, že aktuálně má rekordní tržby.

Funkci generálního ředitele dřív vykonával Michal Tůma, jeden ze zakládajících členů Invie. V agentuře působil 18 let a odešel v loňském říjnu, zároveň se vedení rozhodlo integrovat skupinu a začalo centralizovat některá oddělení.

Foret dřív působil ve společnostech KPMG, C2H Equity a má víc než 10 let zkušeností s poradenstvím v oblasti podnikové strategie a e-commerce. Od roku 2018 byl generálním ředitelem firmy Wolt.

„Náš nový generální ředitel přináší nejen rozsáhlé zkušenosti v sektoru e-commerce, ale také vizi a vůdčí schopnost posunout českou pobočku Invie na další úroveň,“ věří Boris Raoul, generální ředitel celé skupiny Invia. Foret uvedl, že se těší, jak bude „pokračovat ve zvyšování nabídky a komfortu cestování pro zákazníky“.

Raoul největší českou cestovní agenturu dočasně vedl spolu s provozním ředitelem Markem Jarusem a finančním ředitelem Martinem Höflerem. S příchodem nového CEO a jeho manažerského týmu se v české pobočce Invie mění i struktura celého vedení. Jarus nyní povyšuje na pozici provozního ředitele skupiny.

Naposledy česká Invia zveřejňovala v obchodním rejstříku účetní uzávěrku za rok 2019, kdy zvýšila zisk meziročně o necelou třetinu na 158 milionů korun. Tržby firmě vzrostly ze zhruba 826 milionů na asi 914 milionů korun.

V roce 2020, tedy se začátkem pandemie koronaviru, se pak ale byznys cestovky propadl, a to na zhruba 15 procent. A tak zatímco v roce 2019 prodala skupina Invia v Česku, na Slovensku, v Polsku a Maďarsku zájezdy a služby za 6,6 miliardy, o rok později už to bylo jen zhruba kolem jedné miliardy. Cestovní agentura na nějakou dobu reagovala fungováním v omezeném režimu, na následující období si ale plánovala velký růst. Nyní oficiálně hlásí, že letošní tržby agentury jsou rekordní a překonaly předcovidové roky. Bližší informace nicméně nezveřejňuje.

Invia se popisuje jako největší cestovní agentura v Česku a zároveň prodejce zájezdů od více než 250 pojištěných cestovních kanceláří. V zemi má přes 100 kamenných poboček, za 20 let její služby využilo přes pět milionů zákazníků. Letos obnovila spolupráci s cestovní kanceláří Alexandria, od ledna opět prodává její zájezdy. Obě firmy tak po čtyřleté pauze navázaly na předchozí patnáctiletou spolupráci.

Česká Invia je součástí Invia Group, která působí také na Slovensku, v Maďarsku, Německu, Rakousku, Švýcarsku a Polsku. Před pandemií skupina na dovolenou odvezla tři miliony lidí. Invia Group patří do investiční skupiny Rockaway Jakuba Havrlanta. Společnost Wolt zatím Foretova nástupce nekomunikovala, potvrdila ale, že nového ředitele hledá.

S přispěním ČTK