Jak se hraní PUBG pro 26letého streamera proměnilo ve výdělečný byznys s 1 milionem diváků

pubg-crop2
0Zobrazit komentáře

Streaming her na populárních platformách jako Twitch nebo YouTube se v posledních letech stal pro spoustu mladých hráčů regulérním byznysem. Ne nadarmo je jedním z nejsledovanějších youtuberů na světě právě herní youtuber s přezdívkou PewDiePie, který má na svém kanálu bezmála 70 milionů odběratelů a který se stal vzorem pro zcela novou generaci hráčů.

Mezi nimi se v tomto roce objevil i donedávna neznámý Michael „Thinnd“ McMahon, který si vybral jednu z nejpopulárnějších online her PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds) a začal ji streamovat na Facebooku. Se streamingem začal teprve na počátku letošního roku, ale během zhruba 10 měsíců dokázal nabrat kolem 50 tisíc pravidelných odběratelů, stejně jako bezmála 20 tisíc dolarů ve finančních příspěvcích od fanoušků. Jeho kanál na Facebooku navíc zasahuje každý týden až 1 milion diváků.

mcmahon

Michael McMahon uprostřed streamu PUBG

Právě těchto 20 tisíc dolarů drží McMahona při životě, stejně jako pomáhá rozvíjet jeho kariéru. McMahon věnuje svému streamingu zhruba 8 až 16 hodin denně a postupně podepsal smlouvu s několika sponzory, kteří mu budou nadále pomáhat s pokrytím jeho běžných nákladů, stejně jako s pořízením lepšího vybavení a nezávislostí na dalších zdrojích příjmu. Dosud byl totiž nucen stále občasně pracovat jako konzultant pro technologické startupy, aby dokázal pokrýt náklad života v americkém Seattlu.

csiba-1

Přečtěte si takéPeter Csiba: Z malé obce na Slovensku přes Google až do startupového unicornu RobinhoodPeter Csiba: Z malé obce na Slovensku přes Google až do startupového unicornu Robinhood

Michael McMahon se chce navíc ve svých 26 letech stát inspirací pro mladší hráče a učit je, jak vybudovat co nejvyšší základnu fanoušků, jaké trendy v herní komunitě aktuálně fungují i jak zkombinovat hraní například se školou nebo druhou prací. Na první pohled může znít myšlenka hraní her na plný úvazek jako bláznivá, ale dnes je jiná doba a ti, kdo dřív byli za výstřední jedince, zavřené dlouhé hodiny u PC, dnes vystřídali jim podobní, ale o poznání slavnější a úspěšnější hráči.

McMahon pro server SCMP říká, že začínal s hrami na herní konzoli Xbox, později si půjčil peníze na klasický počítač a postupně začal se streamingem. Vše se prý učil od začátku, nikdo mu nepomáhal, měl pouze jistou inspiraci od dalších hráčů, ale ti většinou neprozrazují jaké náklady a úsilí jsou s tím spojeny.

pubg

Šestadvacetiletý Michael je aktuálně mezi 500 nejlepšími hráči PUBG a snaží se postupně tlačit nahoru. V motivaci mu pomáhají jeho odběratelé, kteří čas od času přispějí několika dolary, aby ho podpořili. McMahon se zavázal, že bude osobně reagovat na všechny fanoušky, kteří mu pošlou minimálně 50 dolarů, a že jich postupně přibývá. S rostoucí základnou odběratelů nicméně roste i zodpovědnost. Většina z nich jsou totiž další náctiletí hráči, kteří jsou velmi citliví na to, jaký obsah se jim předkládá.

Už mnoho streamerů doplatilo na to, že se vyjadřovalo nevhodně nebo že ukazovali něco, co rozhodně nepatří před oči takto mladým jedincům. McMahon si ale věří s jejich motivací natolik, že se ničeho podobného nebojí, sláva mu prý rozhodně do hlavy nestoupne. Na jeho streamy se ostatně můžete podívat sami prostřednictvím profilu na Facebooku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym