Je tady první pohled na druhou část Duny. Režisér říká, že předchozí film byl jen ochutnávka

Už za půl roku do kin vyrazí druhá část velkolepé adaptace sci-fi Duna. Studio teď zveřejnilo první záběry z filmu.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

dune-denis-villeneuve-chalamet-zendaya

Foto: Vertical Ent.

Zendaya a Timothée Chalamet ve filmu Duna

0Zobrazit komentáře

Návštěvníci konference CinemaCon už mohli zhlédnout údajně dechberoucí trailer druhé části Duny. Na internetu vyšly alespoň vzrušující první záběry. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Druhého listopadu se na plátna vrátí Duna, jejíž pokračování adaptuje přibližně druhou polovinu klasiky literárního sci-fi Franka Herberta. Návštěvníci konference CinemaCon teď měli možnost zhlédnout první velkolepý trailer a magazín Vanity Fair zveřejnil několik záběrů, na nichž se ukazují už známé i nové postavy.

Druhá část Duny bude sledovat Paula Atreida (Timothée Chalamet), jak se učí způsobům původních obyvatel planety Arrakis zvaných fremeni a jak vede válku proti galaktickému imperátorovi Shaddamovi IV. Po jeho boku přitom bude celou dobu stát fremenka Chani (Zendaya), která s ním naváže romantický, ale také hlubší duchovní vztah. Paul touží primárně po pomstě, Chani chce hlavně ochránit a osvobodit svůj lid. Sám režisér Denis Villeneuve jejich vztah považuje za stěžejní pro celý film.

Zatímco první část Duny byla spíše ochutnávka, druhá část, která na ni přímo naváže, má být hlavní chod se vším všudy. To znamená ještě větší měřítko a mnohem více akce a bitev o tu nejcennější věci v galaxii – koření melanž a přežití. Důležitou roli v tom všem vedle ústřední dvojice, navrátivších se Harkonnenů a imperátora sehraje například také Florence Pugh jako princezna Irulán. Dcera Shaddama IV je zároveň členkou nábožensky-politického uskupení Bene Gesserit, která předpoví pád vlády svého otce.

Z brutálního rodu Harkonnenů uvidíme nově prince Feydu-Rautha s tváří Austina Butlera. Villeneuve jeho postavu popisuje jako někoho mezi psychotickým sériovým vrahem a Mickem Jaggerem. A nezapomínejme na Léu Seydoux jako Margot Fenring z Bene Gesseritu. Ačkoliv v novém filmu zavítáme na už viděnou planetu, režisér slibuje zcela nová prostředí nebo jízdu na masivním písečném červovi, natočenou z většiny prakticky.


Co ukazují trailery

Bod obnovy

eské sci-fi, které atmosférou i vizuálním zpracováním připomíná Blade Runnera? Ač těžko uvěřitelné, přesně to slibuje Bod obnovy. Představí svět, v němž lidé díky možnosti zálohovat svou mysl porazili smrt. To ale neznamená, že se nevraždí. Více zde.


Co hýbe světem filmu a televize

O čem vlastně bude Barbie?

I když už vyšly dvě upoutávky na očekávaný snímek Barbie s Margot Robbie a Ryanem Goslingem, o ději prakticky nic neprozradily. Několik zajímavých detailů teď seznali opět návštěvníci konference CinemaCon, kde byl odhalen nový trailer. Překvapivě se v něm jako zloduch představuje Mattel, jehož vedení chce Barbie zabránit v cestě z Barbie Landu do skutečného světa, kde chce najít sama sebe a vyrovnat se se strachem ze smrti. Shodou okolností to není diametrálně jiná tematika, než jakou bude mít thriller Oppenheimer s premiérou v kinech ve stejný den – 20. července.


Co si pustit

Takoví normální Američané

Disney+  |  Thriller  |  2013-2018  |  6 řad  |  ČSFD

the-americans-disney

Reprofoto: FX Networks/YouTube

Seriál Takoví normální Američané

Hrdinové Takových normálních Američanů jsou přesným opakem toho, co říká název seriálu. „Manželé“ Elizabeth a Philip žijící na předměstí Washingtonu jsou totiž ve skutečnosti agenti KGB a celý jejich život včetně dětí je krytím. Do detailu propracovaný špionážní thriller z období studené války se v zámoří dočkal nadšeného přijetí už před deseti lety, teď konečně dorazil na streamovací službu i v Česku.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.