Jurský svět a Maverick míří do českých obýváků. V únoru odstartuje služba SkyShowtime

Za službou, která v západní Evropě a USA působí pod značkou Peacock, stojí hollywoodská studia Universal nebo Paramount.

Luboš KrečLuboš Kreč

Top Gun: Maverick

Foto: CinemArt

Film Top Gun: Maverick

0Zobrazit komentáře

Na už tak dost zahuštěný trh streamovacích služeb v Česku vstoupí v únoru 2023 nový hráč – SkyShowtime. Ve svém portfoliu bude mít filmy a televizní pořady z dílny studií Universal, Paramount nebo Nickelodeon, jako jsou Mimoňové, Jurský svět či Top Gun. Platforma už působí ve Skandinávii a Portugalsku, v prosinci zahájí vysílání na Balkáně.

Podle posledních údajů Českého statistického úřadu používá nějakou streamovací službu 1,34 milionu lidí v Česku, toto číslo meziročně narostlo o téměř polovinu. Trhu, tak jako ve světě, dominuje Netflix, za ním je podle statistiků HBO Max, následují Voyo nebo Apple TV+. Služba Disney+, která na trh vstoupila v létě, v šetření ještě nebyla zahrnuta.

Množství českých uživatelů streamovacích platforem se mezitím jistě dále zvýšilo o stovky tisíc lidí, protože od času sběru dat statistiky už uběhl v podstatě rok. A ruku v ruce s tím roste i konkurence – kromě Disney+, která je k dispozici od června, brzy přibude další služba SkyShowtime. I ta má silné hollywoodské zázemí, protože nabízí tvorbu ze studií Universal, DreamWorks či Paramount.

SkyShowtime, která v Evropě působí od září už ve Skandinávii a před koncem roku se rozjede na Balkáně, v Česku začne oficiálně fungovat od února 2023. V dalších zemích včetně USA je služba známá jako Peacock a celosvětově má kolem 15 milionů platících zákazníků, což je výrazně méně než Netflix s více než 200 miliony nebo Disney+ se 150 miliony uživatelů.

Ceny SkyShowtime, která bude nabízet podobně jako konkurence velké blockbustery i původní televizní tvorbu, ještě nebyly oznámeny, nicméně třeba ve Finsku vyjde měsíční předplatné na sedm eur, tedy zhruba 170 korun.

„SkyShowtime byla stvořena pro Evropu. Po úspěšném spuštění v zemích severní Evropy a Portugalsku je pro nás expanze a zpřístupnění SkyShowtime ještě většímu počtu lidí v celé Evropě důležitým milníkem,“ řekl CEO SkyShowtime Monty Sarhan při oficiálním představení nových plánů v Amsterdamu.

Značka SkyShowtime ani rozšířenější Peacock sice nejsou tak zdomácnělé brandy jako Netflix nebo HBO, ale databáze, o kterou se služba může opřít, je unikátní – Universal i Paramount patří k nejstarším studiím světa, Nickelodeon je ikona dětské tvorby, u vzniku DreamWorks zase stál Steven Spielberg a Showtime je podobně jako HBO průkopníkem formátu quality TV. Z nejnovějších hitů do tohoto katalogu patří série Jurský park i Jurský svět, Transformers, Mimoňové a Já, padouch nebo letošní filmový hit Top Gun: Maverick.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym