Kanye West dostal další ránu. Kvůli antisemitismu s ním ukončila spolupráci módní značka Balenciaga

Pod slavným hudebníkem, módním návrhářem a podnikatelem se otřásá půda. Mohou za to i jeho antisemitistické komentáře.

Filip HouskaFilip Houska

Kanye West, dříve hlavně rapper, dnes podnikatel… a kontroverzní osoba

0Zobrazit komentáře

Zdálo se, že jeho integrita je neotřesitelná, jak se ale ukazuje, i Kanye West (oficiálně známý jako Ye) stojí na pomyslné hranici mezi oblíbeností a totálním odsouzením. Slavný rapper, módní návrhář a podnikatel totiž v posledních týdnech dělá jeden kontroverzní krok za druhým, což se přestává líbit i jeho partnerům. Teď s ním například rozvázal jinak zajímavě rozjetou spolupráci luxusní módní dům Balenciaga. A důvod je očekávatelný.

Ye už je několik dní terčem ostré kritiky kvůli antisemitistickým komentářům, které zveřejnil na Instagramu a Twitteru, aby si následně za to vysloužil zablokování účtu. Pozdvižení vyvolal i během módní přehlídky Fashion Week v Paříži, kam přišel s tričkem White Lives Matter (přeloženo jako Na bílých životech záleží), což je slogan, který používají mimo jiné zastánci bílého supremacismu.

Díky těmto silně kontroverzním krokům se o něm v negativním slova smyslu začalo mluvit nejen mezi širší veřejností, ale také napříč firmami, které s ním spolupracují. Jednou z nich je i španělská Balenciaga, která se vůči jeho chování vymezila a rozvázala s ním jakékoliv vztahy. Potvrdila to skupina Kering, pod kterou tato luxusní značka oblečení spolu s Gucci, Yves Saint Laurent a dalšími spadá.

Pro módní svět (především jeho streetwearovou scénu) je tato zpráva poměrně zásadní. Balenciaga totiž patří mezi hlavní hráče nové vlny prémiovějšího streetwearového stylu a vystupuje tak z kruhu klasických luxusních módních značek, které cíleně míří jen na tu nejbohatší klientelu. A ať už je Ye jakýkoliv, cit pro originální design má v krvi. Těžit z toho mohly obě strany.

Ye s Balenciagou už dříve spolupracoval na módní řadě pro americkou značku oblečení Gap, se kterou se umělec minulý měsíc rozloučil kvůli údajnému porušování smlouvy. Teď to ale vypadá, že tento tandem už nic dalšího nevytvoří. V užších kruzích se spekuluje také o tom, jak na celou kontroverzi zareaguje německý Adidas, se kterým Ye pracuje na značce Yeezy, která se proslavila pro své tenisky.

Celá situace okolo jednoho z nejzásadnějších rapperů poslední doby se rychle vyvíjí a je ve hvězdách, co přijde dál. Ye ale mezitím řeší nákup sociální sítě Parler, a to především v návaznosti na nedávnou blokaci ze strany Twitteru a Instagramu. Parler je známý pro svou nízkou moderaci, tudíž tam mohou zaznívat i kontroverznější názory, které hýbou společností. Byla mimo jiné použita pro organizování útoku na americký Kapitol z 6. ledna loňského roku.

Načítám formulář...

Diskuze (0)

Novinka

Anonym