Komerční pojišťovna a Creative Dock spouštějí službu CUBIQ pro online pojištění osobních věcí

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

cubiq-web-top
0Zobrazit komentáře

Komerční pojišťovna se chystá do českého pojišťovacího světa vnést svěží vítr s novým produktem CUBIQ, který se zaměřuje na velmi jednoduché pojištění vybraných osobních věcí, a to plně online a bez nutnosti složitého papírování nebo návštěvy pobočky. Celý projekt pro Komerční pojišťovnu vybudovalo pražské vývojářské studio Creative Dock.

Služba CUBIQ má v zásadě velmi jednoduchou propozici. U Komerční pojišťovny, patřící do mezinárodní skupiny Société Générale, si nově můžete kompletně online pojistit až čtyři různé věci z několika základních kategorií osobních věcí. CUBIQ pojistí mobilní telefon, tablet, kameru či GoPro, notebook, brýle, pračku, ledničku, televizi, lyže, snowboard, kolo a kytaru.

Důležité je, že nejste limitováni stářím vašeho produktu, takže si lze pojistit i již starší věci, a zároveň lze pojištění libovolně měnit. Vždy však můžete mít pojištěny maximálně čtyři produkty najednou. Samotné pojištění pak u CUBIQ funguje jako měsíční předplatné, takže nemusíte platit žádné velké částky například na rok dopředu. Zároveň i díky tomu je možné pojištění snadno a kdykoliv vypovědět. Pojistit si lze tedy například lyže jen na pár měsíců zimní sezony.

ondrej-slacalek-cubiq

Ondřej Slačálek, šéf CUBIQ

„Největší zájem očekáváme o pojištění smartphonu, notebooku, fotoaparátu a lyží. Kromě toho je zatím možné pojistit tablet, snowboard, kolo, kytaru, brýle, televizi, pračku a ledničku,“ říká šéf projektu Ondřej Slačálek. Při sjednání pojištění si nejprve vyberete typ produktu, limit pojištění (10 až 50 tisíc korun) a CUBIQ následně vypočítá vaší měsíční splátku. Ta se u všech zmíněných věcí pohybuje od 139 až do 269 korun měsíčně a pojistka platí kdekoliv v České republice i v zahraničí.

Vše probíhá online

Při sjednávání pojištění musíte vložit název zařízení, jeho výrobní číslo a případně další doplňující údaje a také několik fotek daného produktu, podle nichž CUBIQ rozhoduje o schválení či zamítnutí pojistky. V některých případech je vyžadován také doklad o koupi. Pro zákazníka je pak důležitá informace, že se na každé škodě finančně podílí, a to spoluúčastí ve výši 10 procent, minimálně však vždy alespoň 500 korunami.

curve-card

Přečtěte si takéJedna platební karta, do které si nahrajete všechny ostatní. Fintech Curve už používá 300 tisíc lidíJedna platební karta, do které si nahrajete všechny ostatní. Fintech Curve už používá 300 tisíc lidí

CUBIQ v zásadě pojišťuje věci na dvě rizika – rozbití a krádež. Rozbitím je myšleno neúmyslné poškození věci, které způsobíte vy nebo jiná osoba či zvíře, ale také poškození elektřinou, vodou nebo ohněm. Krádeží je myšleno odcizení z uzamčeného prostoru či odcizení zlodějem. Také nahlášení případné škody či odcizení probíhá kompletně online. Při odcizení je potřeba kontaktovat policii a nahrát příslušný dokument, v případě poškození danou věc vyfotíte a fotky nahrajete.

„Když se daná věc opraví, servis zaplatíme. Když o ní klient přijde úplně, proplatíme její cenu, jaká by byla, kdyby si kupoval novou,“ upřesňuje Ondřej Slačálek. Pokud se již servis dané věci nevyplatí, proplatí její cenu pojišťovací služba z dílny Komerční pojišťovny rovněž.

cubiq-web2

Na CUBIQ si můžete pojistit až 4 věci

Na druhou stranu CUBIQ pojištění neuhradí v případě poškození věci ještě před vznikem pojištění, ztráty věci, odcizení způsobením nedbalostí (necháte věc ležet bez dozoru) nebo úmyslného poškození. Zároveň je možné nárokovat výplatu pojistného pouze třikrát v rámci jednoho roku. V případě, že si necháte u CUBIQ pojistit mobilní telefon nebo tablet, je důležité mít na paměti, že je potřeba mít na jejich displeji ochranu z tvrzeného skla s minimální odolností H9.

To vám při sjednání pojištění CUBIQ zašle a pouze s ním je v případě rozbití displeje možné nárokovat proplacení jeho opravy. To znamená, že vedle samotného displeje musí být poškozené i ochranné sklo. Pokud se vám rozbije pouze krycí sklíčko, CUBIQ vám zašle zdarma nové.

CUBIQ-tym

Tým CUBIQ

Diskuze (0)

Novinka

Anonym