Komerční pojišťovna a Creative Dock spouštějí službu CUBIQ pro online pojištění osobních věcí

cubiq-web-top

Komerční pojišťovna se chystá do českého pojišťovacího světa vnést svěží vítr s novým produktem CUBIQ, který se zaměřuje na velmi jednoduché pojištění vybraných osobních věcí, a to plně online a bez nutnosti složitého papírování nebo návštěvy pobočky. Celý projekt pro Komerční pojišťovnu vybudovalo pražské vývojářské studio Creative Dock.

Služba CUBIQ má v zásadě velmi jednoduchou propozici. U Komerční pojišťovny, patřící do mezinárodní skupiny Société Générale, si nově můžete kompletně online pojistit až čtyři různé věci z několika základních kategorií osobních věcí. CUBIQ pojistí mobilní telefon, tablet, kameru či GoPro, notebook, brýle, pračku, ledničku, televizi, lyže, snowboard, kolo a kytaru.

Důležité je, že nejste limitováni stářím vašeho produktu, takže si lze pojistit i již starší věci, a zároveň lze pojištění libovolně měnit. Vždy však můžete mít pojištěny maximálně čtyři produkty najednou. Samotné pojištění pak u CUBIQ funguje jako měsíční předplatné, takže nemusíte platit žádné velké částky například na rok dopředu. Zároveň i díky tomu je možné pojištění snadno a kdykoliv vypovědět. Pojistit si lze tedy například lyže jen na pár měsíců zimní sezony.

ondrej-slacalek-cubiq

Ondřej Slačálek, šéf CUBIQ

„Největší zájem očekáváme o pojištění smartphonu, notebooku, fotoaparátu a lyží. Kromě toho je zatím možné pojistit tablet, snowboard, kolo, kytaru, brýle, televizi, pračku a ledničku,“ říká šéf projektu Ondřej Slačálek. Při sjednání pojištění si nejprve vyberete typ produktu, limit pojištění (10 až 50 tisíc korun) a CUBIQ následně vypočítá vaší měsíční splátku. Ta se u všech zmíněných věcí pohybuje od 139 až do 269 korun měsíčně a pojistka platí kdekoliv v České republice i v zahraničí.

Vše probíhá online

Při sjednávání pojištění musíte vložit název zařízení, jeho výrobní číslo a případně další doplňující údaje a také několik fotek daného produktu, podle nichž CUBIQ rozhoduje o schválení či zamítnutí pojistky. V některých případech je vyžadován také doklad o koupi. Pro zákazníka je pak důležitá informace, že se na každé škodě finančně podílí, a to spoluúčastí ve výši 10 procent, minimálně však vždy alespoň 500 korunami.

curve-card

Přečtěte si takéJedna platební karta, do které si nahrajete všechny ostatní. Fintech Curve už používá 300 tisíc lidí

CUBIQ v zásadě pojišťuje věci na dvě rizika – rozbití a krádež. Rozbitím je myšleno neúmyslné poškození věci, které způsobíte vy nebo jiná osoba či zvíře, ale také poškození elektřinou, vodou nebo ohněm. Krádeží je myšleno odcizení z uzamčeného prostoru či odcizení zlodějem. Také nahlášení případné škody či odcizení probíhá kompletně online. Při odcizení je potřeba kontaktovat policii a nahrát příslušný dokument, v případě poškození danou věc vyfotíte a fotky nahrajete.

„Když se daná věc opraví, servis zaplatíme. Když o ní klient přijde úplně, proplatíme její cenu, jaká by byla, kdyby si kupoval novou,“ upřesňuje Ondřej Slačálek. Pokud se již servis dané věci nevyplatí, proplatí její cenu pojišťovací služba z dílny Komerční pojišťovny rovněž.

cubiq-web2

Na CUBIQ si můžete pojistit až 4 věci

Na druhou stranu CUBIQ pojištění neuhradí v případě poškození věci ještě před vznikem pojištění, ztráty věci, odcizení způsobením nedbalostí (necháte věc ležet bez dozoru) nebo úmyslného poškození. Zároveň je možné nárokovat výplatu pojistného pouze třikrát v rámci jednoho roku. V případě, že si necháte u CUBIQ pojistit mobilní telefon nebo tablet, je důležité mít na paměti, že je potřeba mít na jejich displeji ochranu z tvrzeného skla s minimální odolností H9.

To vám při sjednání pojištění CUBIQ zašle a pouze s ním je v případě rozbití displeje možné nárokovat proplacení jeho opravy. To znamená, že vedle samotného displeje musí být poškozené i ochranné sklo. Pokud se vám rozbije pouze krycí sklíčko, CUBIQ vám zašle zdarma nové.

CUBIQ-tym

Tým CUBIQ

Ondřej Holzman

Šéfredaktor CzechCrunche. Baví ho objevovat zajímavé příběhy a dělit se o ně se světem. Když nepíše nebo není na Twitteru, staví LEGO.

Šéfredaktor CzechCrunche. Baví ho objevovat zajímavé příběhy a dělit se o ně se světem. Když nepíše nebo není na Twitteru, staví LEGO.