Konkurent Tesly, Faraday Future, prozradil předpokládanou cenu svého prvního modelu FF 91

ff91
0Zobrazit komentáře

Je to již více než 14 dní, co oficiálně představil americký startup Faraday Future podobu svého prvního modelu s názvem FF 91, který by se měl dostat do reálné produkce. Všem v tu chvíli bylo pravděpodobně jasné, že nepůjde o přímého konkurenta Tesly z pohledu ceny, protože vybavení 130 kWh bateriemi a úzce limitovaná produkce jednoduše něco musí stát.

To potvrdila i informace z úst Jia Yuetinga, CEO LeEco, největšího investora do Faraday Future, který v rozhovoru pro čínský server 163.com prozradil, že by cena FF 91 neměla překročit 290 tisíc dolarů. Podle všeho se tak bude pohybovat na hranici 200 až 290 tisíc dolarů, tedy mezi 5 a 7,5 miliony korun.

googlepixel

Přečtěte si takéGoogle vypustil nástroj, který dokáže ušetřit až 75 % z velikosti fotografií bez ztráty kvalityGoogle vypustil nástroj, který dokáže ušetřit až 75 % z velikosti fotografií bez ztráty kvality

Tak jako tak, do druhé poloviny příštího roku, kdy by se měl nový model poprvé objevit na trhu, je času ještě dost. Pro předobjednávku, ve které není finální cena známa, je nyní potřeba složit zálohu ve výši 5000 dolarů, s tím, že za prvních 36 hodin se jich podařilo uskutečnit přesně 64 124, což pomohlo dočasně odvrátit možný konec Faraday Future, který čelí problémům s cashflow a odchodem mnoha klíčových zaměstnanců.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym