Lerneo: nový český projekt, který nabízí kvalitní online kurzy od známých osobností

trestik
0Zobrazit komentáře

Pro mnoho lidí má čím dál menší váhu vzdělávání ve školách, začínají se totiž častěji zaměřovat na praxi a různé alternativní metody, které je dovedou k cíli nejen rychleji, ale dokážou je lépe připravit na specifickou práci. Ať už jde o programátory, designery, fotografy, novináře nebo třeba kuchaře či producenty hudby.

Existuje totiž nespočet serverů, na kterých se lze krok po kroku učit základy, přejít v praxi a poté postupně pilovat dovednosti – pro někoho jsou ovšem takové zdroje často nejasné, nezáživné nebo nekvalitní, co se zpracování týče, což samozřejmě může spoustu uživatelů odradit. V Česku tak vzniká nový projekt Lerneo z rukou René Hradeckého, vlastníka skupiny Bonafide.

kol

Přečtěte si takéEshop s potravinami Kolonial.cz testuje ovládání hlasemEshop s potravinami Kolonial.cz testuje ovládání hlasem

Lerneo chce nabízet kvalitní několikahodinové videokurzy, rozdělené do několika lekcí, kterými postupně provází známé osobnosti z různých oborů. To hlavní, čím se bude server odlišovat, je kvalita výsledných kurzů, které by měly vždy být profesionálně natočeny a zprodukovány do dostatečně zajímavé formy pro uživatele.

lerneo

Z natáčení kurzu s Milošem Škorpilem

Každý z takových kurzů má pak jednorázový zpoplatněný vstup v řádu stovek korun, zpravidla pak kolem hranice 500 korun, což uživatelům zaručí časově neomezený přístup k videím a textovým poznámkám ke každé lekci. Lerneo má momentálně v nabídce kurzy fotografa Tomáše Třeštíka a běžce Miloše Škorpila, do konce roku pak plánuje spustit další.

Inspirace v zahraničí

Někomu možná koncept projektu přijde trochu povědomý, tvůrci se totiž inspirovali v americkém serveru MasterClass, který získal na investicích již přes 50 milionů dolarů, má tým více než 50 lidí a za sebou výuková videa celebrit jako Gordon Ramsay, Hans Zimmer, Serena Williams nebo Kevin Spacey.