Live

zobrazit nejnovější

4. 4. 2024 10:11

4. 4. 2024 09:01

4. 4. 2024 07:36

Rychlá zpráva

V Praze se dnes začne bourat uzavřená část Libeňského mostu poblíž Palmovky

Pražští silničáři dnes zahájí bourací práce na uzavřené části Libeňského mostu blíže k Palmovce. Takzvaný inundační most je v havarijním stavu a nesmí na něj auta, tramvaje ani pěší a cyklisté. Vstup na most je zavřený od letošního ledna. V sobotu 17. února dopravní podnik provizorně vrátil provoz tramvají na část mostu přes řeku, ale část soumostí k Palmovce zůstala nepřístupná.

4. 4. 2024 07:11

Rychlá zpráva

Japonskem dnes ráno otřáslo zemětřesení o síle 6 stupňů, varování před tsunami nejsou

Japonskem dnes otřáslo zemětřesení o síle 6,0 stupně, epicentrum bylo u pobřeží prefektury Fukušima na severovýchodě země. Udeřilo ve 12:16 místního času (5:16 našeho), přičemž jeho ohnisko leželo v hloubce 40 kilometrů. Americká geologická služba uvedla, že se nacházelo v Tichém oceánu zhruba 80 kilometrů východně od města Minamisoma, které leží několik desítek kilometrů severně od jaderné elektrárny Fukušima. Varování před tsunami úřady nevydaly.

Japonské úřady v zařízení, které v roce 2011 poničilo masivní zemětřesení a následná vlna, po dnešních otřesech nezaznamenaly žádná abnormální měření. Škody ani oběti hlášeny nejsou, japonské dráhy v zasažené oblasti pozastavily provoz rychlovlaků, mírné otřesy ale byly podle zpráv cítit i v Tokiu. Ničivé zemětřesení včera zasáhlo Tchaj-wan.

3. 4. 2024 21:15

3. 4. 2024 20:45

Doporučujeme

„Dívám se na to, co jiní považují za těžko investovatelné. Rád objevuji a hledám vlastní, neprobádané cesty.“

- investor Matěj Turek

Čtěte dále

3. 4. 2024 19:05

3. 4. 2024 18:15

Rychlá zpráva

corinthiaFoto: Czech Inn Hotel

Nejvyšší pražský hotel Corinthia se přejmenoval na Grand Hotel Prague Towers

Pětihvězdičkový hotel Corinthia v Praze 4, který od dubna do dlouhodobého pronájmu převzala síť Czech Inn Hotels, se nyní jmenuje Grand Hotel Prague Towers. Anglické slovo towers, které v češtině znamená věže, podle sítě odráží skutečnost, že je z pokojů výhled na „stověžatou“ Prahu a že samotný hotel tvoří dvě spojené věže. S přejmenováním hotelu, který je se svými 90 metry nejvyšším hotelem v Praze, Czech Inn Hotels také zahajuje modernizaci pokojů za desítky milionů korun.

„Hodně jsme zvažovali i původní název hotel Forum, dokonce i některá média odhalila naše aktivity v tomto smyslu na registračním úřadě. Ale nakonec převážil názor, že pamětníků ubývá,“ uvedl majitel sítě Czech Inn Hotels Jaroslav Svoboda. Kromě modernizace pokojů podle něj hotel postupně čekají i další úpravy.

3. 4. 2024 17:33

3. 4. 2024 16:31

3. 4. 2024 15:04

Rychlá zpráva

obcanka-fotoFoto: eDoklady/CzechCrunch

Digitální občankou v mobilu se už můžete prokázat policistům v terénu

Od začátku roku v Česku funguje aplikace eDoklady, ve které mohou občané využívat digitální verzi svého občanského průkazu. Podle Digitální informační agentury si ji za první dva měsíce stáhlo přes 330 tisíc lidí. Novinkou je, že od 1. dubna se již mohou občané digitální občankou v mobilu prokazovat i vůči policistům v terénu. Ti ji měli stejně jako další úřady přijímat až od poloviny letošního roku, ale vše se nakonec stihlo nasadit v předstihu.

Od 1. července budou občanku v aplikaci eDoklady vedle policistů v terénu přijímat i na policejních služebnách a také soudy, finanční, živnostenské, katastrální či matriční úřady, úřady práce, Česká správa sociálního zabezpečení či kraje a obce s rozšířenou působností. Od ledna příštího roku se eDoklady povinně rozšíří na banky, poštu, zdravotní pojišťovny, školy, notáře a exekutory, okrskové volební komise a obecní policii.

3. 4. 2024 13:15

Rychlá zpráva

amazon-dash-cartFoto: Amazon

Amazon upouští od kamenných prodejen, které neměly pokladny

Amazon chtěl obchody, ve kterých nejsou žádné pokladny, změnit způsob nakupování. Díky systému Just Walk Out byli zákazníci sledováni kamerami a senzory, díky kterým bylo detekováno, co reálně nakupují. Pak jen stačilo opustit obchod a částka se jim strhla z účtu. Teď se ovšem chystá Amazon otevřít několik nových obchodů s potravinami a tato technologie v nich bude chybět.

Tony Hoggett, senior viceprezident Amazonu pro obchody s potravinami, v rozhovoru pro The Information uvedl, že nová generace obchodů Amazon Fresh, které jsou odpovědí obchodního giganta na masové řetězce s potravinami, se místo systému Just Walk Out zaměří na chytré vozíky Dash Carts, které zákazníkům umožňují skenovat zboží během nakupování.