Live

zobrazit nejnovější

24. 5. 2024 11:30

Rychlá zpráva

Atlantik čeká silná hurikánová sezóna, velkých bouří má být až o deset víc, než je průměr

Americký Národní úřad pro oceán a atmosféru přišel se svou dosud nejhorší květnovou předpovědí pro sezonu hurikánů v Atlantiku, která zpravidla trvá od června do listopadu. Předpověděl, že nad vodami mezi Afrikou a Střední Amerikou vznikne 17 až 25 pojmenovaných bouří, zatímco průměrný počet je 14. Riziko ničivých bouří posiluje rekordně vysoká teplota vod v Atlantiku a počínající meteorologický jev La Niňa.

24. 5. 2024 08:15

Rychlá zpráva

rohlik-taskaFoto: Rohlik.cz

Rohlík začal vozit potraviny i do jižních Čech. Obsluhuje už 90 procent Česka

Největší český online supermarket Rohlik.cz začal nově rozvážet potraviny také na Písecko, Strakonicko a Táborsko. Díky obsluze jižních Čech a také dalšímu rozšíření, které zahrnuje mimo jiné Choceň, Vysoké Mýto či chatové oblasti Kokořínska, dokáže Rohlík podle svého vyjádření pokrýt téměř devadesát procent České republiky.

„Od loňského října se do doručovací oblasti Rohlíku přidalo téměř 1 100 nových obcí a měst. Zaměřujeme se také na menší obce s horší občanskou vybaveností. Například už obsluhujeme téměř 2 000 z 3 390 malých vesnic s méně než 500 obyvateli v Česku,“ uvádí CEO Rohlik.cz Martin Beháň. V Jihočeském kraji dosud firma využívala hlavně své výdejní boxy, nově tam plně zaváží až domů.

24. 5. 2024 07:39

24. 5. 2024 06:40

23. 5. 2024 21:00

Doporučujeme

Na začátku 90. let měl Dušan Kunovský před sebou – i díky studiím na Cambridge – nalajnovanou kariéru právníka. Pak se ale zhlédl v realitách a začal kolem nich stavět vlastní společnost Central Group. Z ní během třiceti let vybudoval největšího rezidenčního developera v Česku, který aktuálně stojí za čtvrtinou všech připravovaných bytů v Praze a zisky počítá v miliardách. Proč rostou ceny bytů a co na jejich výstavbě nejvíce trvá? A proč si Praha nedovolí udělat „svou La Défense“ podobně, jako to dokázala podobně konzervativní Paříž?

23. 5. 2024 19:00

Doporučujeme

Právě vyšla nová česká hra Kubikon 3D od sólo vývojáře Petra Kubíčka. Toho můžete znát jako autora husitského fantasy 1428: Shadows over Silesia, tentokrát ale vsadil na logickou hru.

kubikon-3d

23. 5. 2024 16:00

Rychlá zpráva

tesla-megapack2Foto: Tesla

Tesla v Číně zahájila výstavbu továrny, ve které bude vyrábět bateriové systémy megapack

Tesla se pustila v čínské Šanghaji do výstavby továrny na své velkokapacitní bateriové systémy pro skladování elektrické energie. Tzv. megapacky bude stavět v továrně, jejíž stavba vyjde přibližně na 4,6 miliardy korun. Jedná se o vůbec první závod americké automobilky Elona Muska na tento typ produktu mimo území Spojených států.

23. 5. 2024 14:00

Rychlá zpráva

cipy9Foto: TSMC

Jižní Korea posílá stovky miliard do segmentu produkce čipů

Jižní Korea oznámila záměr napumpovat do sektoru polovodičů 26 bilionů wonů, což je v přepočtu přes 435 miliard korun. Program zahrnuje finanční podporu 17 bilionů wonů na investice do polovodičových firem a daňové pobídky. Zároveň by měl vzniknout fond v hodnotě jednoho bilionu wonů na podporu výrobců zařízení a firem, které čipy navrhují, ale jejich výrobu zadávají externě.

23. 5. 2024 12:30

Rychlá zpráva

zetorFoto: Zetor

Výrobce traktorů Zetor má v plánu propustit více než polovinu svých zaměstnanců

Brněnský výrobce známých traktorů Zetor oznámil záměr propustit ke konci června 160 pracovníků, což představuje více než polovinu všech zaměstnanců společnosti. Důvodem mají být nadcházející změny ve výrobě. Společnost má v plánu v roce 2025 ukončit výrobu vlastních motorů a převodovek a nadále se bude věnovat již jen vývoji, marketingu, obchodu a samotné kompletaci strojů určených pro Evropu a Spojené státy.

23. 5. 2024 11:30

Rychlá zpráva

ledni-medvedFoto: Depositphotos

Do pražské zoo se vrací lední medvědi. Diváci se mohou přijít podívat na dovádění dvojčat Gregora a Aleuta

Pražská zoologická zahrada se opět může pochlubit ledními medvědy. Dva medvědí bratři Gregor a Aleut se sem přesunuli z varšavské zoo, ovšem původně se narodili v Berlíně. Pražská zoo připravuje projekt za přibližně 1 miliardu korun na vybudování zcela nové expozice pro lední medvědy. Aktuální výběh totiž již zcela nevyhovuje potřebám.

23. 5. 2024 10:00

Rychlá zpráva

Nvidia hlásí sedminásobný čtvrtletní zisk. Důvodem jsou AI čipy

Americkému výrobci čipů Nvidia vzrostl v prvním čtvrtletí finančního roku čistý zisk sedminásobně na 14,88 miliardy dolarů, v přepočtu tedy 339,7 miliardy Kč. Firmě se daří díky dominantní pozici při výrobě čipů pro umělou inteligenci (AI). Analytici navíc očekávají, že tržby společnosti porostou i v následujícím období.