Live

zobrazit nejnovější

25. 4. 2024 09:37

Rychlá zpráva

Meta v prvním čtvrtletí meziročně zdvojnásobila zisk, akcie ale klesly kvůli chystaným výdajům

Společnost Meta Platforms v prvním čtvrtletí více než zdvojnásobila čistý zisk na 12,4 miliardy dolarů (292,6 miliardy korun) ze 5,7 miliardy dolarů před rokem. Firma, která mimo jiné vlastní sociální sítě Facebook a Instagram či komunikační platformu WhatsApp, ve středeční výsledkové zprávě dále oznámila, že letos očekává vyšší výdaje kvůli zavádění nových produktů umělé inteligence a posilování infrastruktury pro jejich podporu. Její akcie v reakci na to poklesly.

25. 4. 2024 08:27

Rychlá zpráva

Ministryně pro vědu a výzkum Helena Langšádlová podala demisi

TOP 09 oznámila demisi Heleny Langšádlové, která doposud zastávala post ministryně pro vědu a výzkum. Bližší důvody rozhodnutí budou objasněny na odpoledním briefingu. O jejím konci se však mluvilo již delší dobu.

25. 4. 2024 07:58

Rychlá zpráva

france-landmark-lights-night-2363

Louvre před pařížskou olympiádou nabídne hodiny jógy s výhledem na umění

Pařížské muzeum Louvre ve svých světoznámých galeriích nabídne hodiny jógy a tance v rámci předolympijského kulturního programu. Olympijské hry se ve francouzské metropoli uskuteční od 26. července do 11. srpna, následované paralympijskými od 28. srpna do 8.září.

Návštěvníci Louvru budou mít možnost zapojit se do hodin jógy, tance či cvičení s cvičiteli a trenéry a při nevšedním zážitku si budou moci prohlížet světoznámé obrazy a sochy. Podrobnosti o cvičení v Louvru a nové výstavě s olympijskou tematikou jsou k dispozici na webových stránkách muzea.

25. 4. 2024 07:02

Rychlá zpráva

benatkyFoto: Henrique Ferreira / Unsplash

Benátky ode dneška vybírají poplatek od turistů, kteří ve městě stráví jen jeden den

V italských Benátkách začíná ode dneška platit povinnost zaplatit poplatek pět eur pro návštěvníky, kteří v nich stráví jen několik hodin a nepřenocují. Radnice si od toho slibuje omezení počtu turistů, kteří do historické části oblíbeného města v mořské laguně míří v hlavní sezóně.

Povinnost uhradit zhruba 126 korun má každá osoba starší 14 let, po zaplacení získá QR kód, kterým se bude moci prokazovat revizorům. Získat ho má jít u hlavních vstupů do Benátek stejně jako na webu města, kontroly mají probíhat namátkově. Pokuta za nedodržení nové povinnosti je 50 až 300 eur.

24. 4. 2024 20:49

24. 4. 2024 17:46

Rychlá zpráva

Kajakář Vavřinec Hradilek ukončil kariéru, naposledy bude závodit o víkendu

Stříbrný olympijský medailista ve vodním slalomu z Londýna 2012 Vavřinec Hradilek ukončil profesionální kariéru. Sedmatřicetiletý kajakář se tak rozhodl po víkendových nominačních závodech ve Veltrusech, kde přišel o šanci dostat se pro letošek do reprezentace a necítil se dobře i kvůli tomu, že měl problémy s levou rukou. O víkendu ještě absolvuje druhý nominační víkend v Troji. V reprezentaci byl Hradilek poprvé v roce 2007. Vedle OH v Londýně závodil pod pěti kruhy ještě v Pekingu 2008. Na vrcholné akci reprezentoval naposledy v olympijském roce 2021, kdy skončil na ME čtvrtý na kajaku i v kaykacrossu.

24. 4. 2024 16:27

24. 4. 2024 13:40

Rychlá zpráva

milan_kovacic_cosmic-latte-ceo-minFoto: Cosmic Latte

Seznamky stagnují, české Cosmic Latte s aplikacemi pro LGBTQ+ i přesto zvládlo vyrůst na 65 milionů

Zatímco globální trh se seznamovacími aplikacemi loni vyrostl pouze o 6 procent, LGBTQ+ seznamky od českého Cosmic Latte zaznamenaly rekordní rok. Společnost oznámila růst o 21 procent a její obrat se vyšplhal na 65 milionů korun se ziskem 9,3 milionu korun. Portfolio složené ze seznamek Zoe pro lesby a Surge pro gaye v prosinci poprvé pokořilo hranici půl milionu stažení během jednoho měsíce. Celkem má přes 25 milionů stažení a 17 milionů uživatelů. K výsledkům přispívá i expanze na asijských trzích, kde se Zoe řadí na první místo v počtu stažení mezi seznamkami pro lesby. Již zavedená Zoe vyrostla v prosinci meziročně o 24 procent, rychleji rostoucí Surge dosáhl na 44 procent.

„Podařilo se nám růst výrazně rychleji než ostatním hráčům na trhu. To je důkaz, že jdeme správným směrem, a to díky naší sázce na umělou inteligenci, neustálou inovaci a diferenciaci od ostatních. Kromě produktu jsme zapracovali i na naší interní organizaci – máme profesionálnější tým, nastavili jsme pevnou organizační strukturu s jasným vedením a rozdělením rolí. Zároveň je náš tým více diverzifikovaný a mezinárodní, což dále přispívá ke zlepšování našich služeb,“ komentuje Milan Kovačič, ředitel Cosmic Latte.

24. 4. 2024 12:46

24. 4. 2024 11:40