Live

zobrazit nejnovější

11. 7. 2024 09:18

11. 7. 2024 08:03

Rychlá zpráva

Začal soud s Alekem Baldwinem kvůli tragické střelbě při natáčení westernu Rust

Americký herec Alec Baldwin porušil základní pravidla bezpečnosti zacházení se zbraní. Na úvod procesu, který začal ve středu v americkém státě Nové Mexiko, to uvedla tamní prokuratura. Herec je obviněný z neúmyslného zabití za to, že v roce 2021 při natáčení westernu Rust zastřelil kameramanku Halynu Hutchinsovou. Podle obhajoby šlo o tragédii, Baldwin však neměl spáchat žádný zločin.

Šestašedesátiletá hvězda filmů jako Skrytá identita a nejstarší z tria hereckých bratrů je souzená v prvním případu střelby při hollywoodském natáčení za posledních třicet let. Během úvodních řečí prokuratury a obhajoby ale Baldwin klidně naslouchal a dělal si poznámky. V případu byli již dříve odsouzeni zbrojířka Hannah Gutierrezová a asistent režie Dave Halls, kteří měli za úkol zajistit bezpečnost zbraně.

11. 7. 2024 06:55

10. 7. 2024 21:45

Rychlá zpráva

cubaFoto: Jan Lipovský/Divadlo Mír

Herec Albert Čuba z Divadla Mír chce v Ostravě postavit nové divadlo

V ostravské části Vítkovice se chystá postavit nové divadlo herec, komik a režisér Albert Čuba. Ten už jako majitel stojí od roku 2017 za úspěšným komediálním Divadlem Mír, kde spolu s ním vystupuje také například Štěpán Kozub a které se nachází u vítkovického náměstí Jiřího z Poděbrad. Nově postavená budova se má stát novou scénou Divadla Mír.

„Jsme na začátku projektu, nicméně již jsme získali souhlas města s prodejem vítkovického pozemku pro stavbu divadla. Zároveň město rozhodlo, že pod divadlem, které postavíme, vybuduje na své náklady podzemní parkoviště nejen pro návštěvníky divadla, ale i pro veřejnost,“ uvedl pro Novinky Albert Čuba, který počítá, že za stavbu divadla zaplatí kolem 150 až 200 milionů korun. Financování chce řešit z více zdrojů.

10. 7. 2024 20:20

10. 7. 2024 18:50

Rychlá zpráva

altman-a-nadelaFoto: OpenAI

Microsoft se kvůli tlaku regulátorů vzdává místa v představenstvu OpenAI. Nebude tam ani Apple

Microsoft se vzdává svého místa pozorovatele v představenstvu společnosti OpenAI, které patří k lídrům v oblasti umělé inteligence a v níž je Microsoft významným akcionářem. Právě to mimo jiné vyvolalo zájem regulatorních orgánů v USA i Evropě. Microsoft uvedl, že tuto pozici již nepotřebuje, jelikož řízení OpenAI se v posledních osmi měsících po loňském turbulentním dění výrazně zlepšilo.

Podle Financial Times roli pozorovatele nezaujme ani Apple, o čemž se spekulovalo. Rostoucí zapojení a investice velkých technologických hráčů do firem s umělou inteligencí vyvolává obavy regulátorů. Mluvčí OpenAI podle agentury Reuters uvedl, že firma začne pořádat se svými strategickými partnery, jako jsou právě Microsoft nebo Apple (ten využívá ChatGPT od OpenAI ve svém novém operačním systému) nebo investiční fondy Thrive Capital a Khosla Ventures, pravidelné schůzky, aby byli v obraze, co se u ní děje.

10. 7. 2024 17:15

10. 7. 2024 15:22

10. 7. 2024 13:05

Doporučujeme

„V Evropě je standardem, že hry jsou součástí podobných fondů. V Česku dosud žádná taková podpora neexistovala.“

- náměstek ministra kultury Michal Šašek

Čtěte dále

10. 7. 2024 11:50

10. 7. 2024 10:15

Rychlá zpráva

e-tron-avant2Foto: Audi

Volkswagen by mohl zavřít továrnu Audi. Poptávka po drahých elektromobilech klesá

Německý koncern Volkswagen v úterý varoval, že možná uzavře bruselský závod své značky Audi. Důvodem má být prudký pokles poptávky po dražších elektromobilech, který VW donutil snížit plánovanou marži pro letošní rok. Agentura Reuters připomíná, že Volkswagen žádný svůj výrobní závod nezavřel od roku 1988. Tehdy skončila továrna Westmoreland v Alabamě, přičemž poslední šéf koncernu, který hrozil uzavřením v Evropě, měl odstoupit několik měsíců poté, co tak učinil.