Live

zobrazit nejnovější

3. 7. 2023 20:00

3. 7. 2023 19:01

Rychlá zpráva

Stav státního rozpočtu se oproti květnu mírně zlepšil

Schodek státního rozpočtu ke konci června klesl na 215,4 miliardy korun z květnových 271,4 miliardy korun. K meziměsíčnímu zlepšení salda přispěly inkaso korporátní daně a příjmy z rozpočtu Evropské unie, uvedlo ministerstvo financí. Pololetní schodek je druhý nejhlubší od vzniku Česka po výsledku roku 2021. Loni stát v pololetí hospodařil s deficitem 183 miliard korun. Vláda červnový pokles schodku očekávala, zůstává ale obezřetná, uvedl k tomu premiér Petr Fiala.

3. 7. 2023 17:12

Rychlá zpráva

fialaFoto: SoftVision

Český kryptoměnový fond zabodoval v Evropě

Kryptoměnový hedgeový fondu p-hat, který byl založen a je řízen českou společností Soft Vision, si i v porovnání s evropskou konkurencí vede nadmíru dobře. Jeho výsledky mu vynesly první místo v prestižní soutěži Hedgeweek European Digital Assets Awards 2023 v kategorii „Fond s nejlepším výnosem za posledních 36 měsíců s kapitálem nižším než 25 milionů dolarů“. „Hlavním měřítkem úspěchu je pro nás spokojenost našich investorů, pro které cílíme na stabilní pozitivní výnosy. Vítězství v této soutěži je už jen pomyslnou třešničkou na dortu, o to důležitější, že se jedná o kategorii dlouhodobých výsledků, které jsou pro nás stěžejní,“ okomentoval úspěch zakladatel fondu Petr Fiala. Strategie p-hat fondu využívá plně automatizovaný obchodní systém postavený na umělé inteligenci, který je spravován a kontinuálně vyvíjen právě společností Soft Vision. Petra Fialu jsme letos zařadili do výběru Kryptočeši.

3. 7. 2023 16:30

3. 7. 2023 14:30

Rychlá zpráva

Skupina Albatros koupila nakladatelství Baronet

Nakladatelská skupina Albatros Media se stala vlastníkem nakladatelství Baronet, které na trhu působí již třicet let a zaměřuje se na knihy zejména ze žánrů historických románů, science fiction, literatury faktu a čtení pro ženy. Baronet je devatenáctým nakladatelstvím v rámci Albatrosu. „V edičním plánu nakladatelství Baronet mají významné místo také militaria, detektivky nebo dětská literatura. Baronet nabízí knížky ze všech žánrových oblastí a díky tomu si v jeho nabídce může svou knihu vybrat téměř každý. Jedná se o renomované nakladatelství s dlouhou tradicí a silnou čtenářskou základnou,” říká Václav Kadlec, generální ředitel Albatros Media. Do skupiny patří dále nakladatelské značky CooBoo, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Garamond, Management Press, Fragment, Egmont, Kniha Zlín, Vyšehrad nebo selfpublishingová službu Pointa.

3. 7. 2023 13:15

Rychlá zpráva

marek-spanel-ceo-bohemia-interactiveFoto: Bohemia Interactive

Miliardáři z herního studia Bohemia Interactive investovali do farem

Podnikatelé Slavomír Pavlíček a Marek Španěl, kteří stojí za úspěšným herním studiem Bohemia Interactive a kteří jsou aktuálně velmi aktivní i na mediálním poli, získali podíly ve čtyřech společnostech z oblasti zemědělství a potravinářství. Farma Druhaz, Farma Struhy, Vejce z Bystřice a bezlepková pekárna Doktor Pekař byly součástí transakce, kterou jejich investiční společnost SPM uzavřela s firmou MyFoodCentre. Ambicí dvojice miliardářů je sjednocení dosud fragmentovaných lokálních producentů do jedné platformy a tím zvýšit efektivitu a optimalizovat jejich náklady.

3. 7. 2023 11:32

Rychlá zpráva

Seznam ustavil nové vedení firmy, která vydává deník Právo

Internetová společnost Seznam.cz získala souhlas antimonopolního úřadu, aby ovládla firmu Borgis, jež vydává deník Právo a dodává obsah pro servery Novinky.cz nebo Super.cz. Od července tak bude stát v čele Borgisu tříčlenné představenstvo ve složení Vladimír Dušánek, David Pírek a Petr Šabata. Dušánek je šéfredaktorem Novinek, Pírek technickým ředitelem firmy a Šabata zkušeným mediálním manažerem, který aktuálně zastává funkci zástupce šéfredaktora Práva.

3. 7. 2023 11:00

3. 7. 2023 10:07

Rychlá zpráva

apple-vision-pro1Foto: Apple

Příchod chytrých brýlí od Applu se komplikuje

Apple musí dramaticky snížit množství předpokládané produkce svého headsetu pro rozšířenou realitu Vision Pro. Na vině je příliš složitá a jemná technologie, která činí při výrobě komplikace, píše deník Financial Times. Paradoxní je, že sada měla být největší novinkou firmy od oznámení iPhonu. Brýle mají stát více než tři tisíce dolarů a Apple už oznámil, že nebudou k dispozici dřív než počátkem příštího roku. Taková prodleva od premiéry, jež proběhla 5. června, není v případě nejhodnotnější společnosti světa obvyklá.

3. 7. 2023 09:49

3. 7. 2023 09:18

Rychlá zpráva

Ve Francii zemřel 24letý hasič, který hasil požár zapálený při nepokojích

Při hašení auta zapáleného během násilných nepokojů, které zasáhly Francii, zemřel v noci na dnešek 24letý hasič na pařížském předměstí Saint-Denis. V zemi pokračují násilné protesty po smrti sedmnáctiletého mladíka, kterého zastřelil policista. Situace v noci na dnešek ale byla podle oproti předcházejícím dnům klidnější.

3. 7. 2023 08:33

Rychlá zpráva

EXTRACTION 2Foto: Netflix

Netflix a spol. budou přispívat do českého fondu na rozvoj audiovize

Ministr kultury Martin Baxa se dohodl s provozovateli zahraničních i domácích online platforem, které v Češku šíří obsah, že budou do připravovaného Státního fondu audiovize přispívat dvěma procenty z příjmů. Toto pravidlo dosud platilo pro domácí videotéky, které platily méně, nově se ale zapojí i ty zahraniční jako Netlix. Dohoda by měla být součástí nového zákona o audiovizi, začít platit má do roku 2025.