Live

zobrazit nejnovější

2. 8. 2023 09:31

2. 8. 2023 08:44

Rychlá zpráva

Pantofle Birkenstock údajně zvažují vstup na burzu

Ikonická obuvnická značka, která přispěla k tomu, že pantofle už neplatí jen za domácí obuv, má připravovat IPO, k němuž by mohlo dojít už letos na podzim. Německý Birkenstock, za nímž v pozadí stojí módní kolos LVMH, by mohl vstup na burzu ocenit podle odhadů na osm až deset miliard dolarů.

2. 8. 2023 07:50

Rychlá zpráva

Agentura Fitch snížila rating úvěrové spolehlivosti USA

Americká agentura Fitch v úterý snížila rating úvěrové spolehlivosti Spojených států z nejvyššího stupně AAA na stupeň AA+. Zdůvodnila to očekávaným zhoršením fiskální situace v příštích třech letech a také vysokým a stále rostoucím zadlužením americké vlády. Bílý dům se snížením ratingu vyjádřil silný nesouhlas.

2. 8. 2023 07:05

2. 8. 2023 06:39

Rychlá zpráva

Donald Trump čelí už třetímu soudnímu obvinění, tentokrát ze snahy zvrátit výsledky voleb

Bývalý americký prezident Donald Trump má na krku další soud. Aktuálně byl obviněn kvůli snahám zvrátit výsledky prezidentských voleb v roce 2020, v nichž ho porazil Joe Biden. Jde už o třetí oficiálně řešenou kauzu exprezidenta, jenž se chce do Bílého domu vrátit ve volbách příští rok. Velká porota ho obvinila ve čtyřech bodech včetně spiknutí, k soudu ve Washingtonu se má dostavit ve čtvrtek odpoledne.

1. 8. 2023 22:13

Doporučujeme

„Jako umělec, přítel, bratr a syn byl Angus pro nás všechny výjimečný v tolika ohledech. Minulý týden pohřbil svého otce a intenzivně s touto ztrátou bojoval.“

- Vyjádření rodiny zesnulého herce Anguse Clouda, známého ze seriálu Euforia

Čtěte dále

1. 8. 2023 21:13

Rychlá zpráva

Obrat širší skupiny Broker Consulting se dostal na 2,8 miliardy

Skupina Broker Consulting navýšila obrat o necelých šest procent na 2,8 miliardy korun. Firma prostředkovává finanční poradenství, zároveň o sobě říká, že patří mezi tři největší poskytovatele realitních služeb v Česku. V posledním roce se podle ní do popředí zájmu lidí dostala ochrana finančních rezerv před vysokou inflací, lidé podle zakladatele společnosti Petra Hrubého citelně vnímali, jak se hodnota jejich úspor snižuje.

1. 8. 2023 19:31

Rychlá zpráva

Stát chystá virtuálního operátora pro hasiče či policii

Stát začal přípravy na vybudování vlastního virtuálního operátora určeného policii, hasičům či záchranářům. Postupně má nahradit zastaralou síť Pegas/Tetrapol, kterou složky využívají nyní. Ta umožňuje využívat pouze hlas a text, modernizace tak má záchranným složkám přinést možnost posílat i datové zprávy, tedy například i obrázky.

1. 8. 2023 18:13

1. 8. 2023 17:09

Rychlá zpráva

Meta připravuje chatovací roboty s vlastní osobností

Bavit se přes internet s Abrahanem Lincolnem, nebo třeba s blíže neurčeným surfařem jako na cestování – ukázky osobností, které by mohly získat chatovací systémy společnosti Meta, provozovatele Facebooku. Podle Financial Times hodlá firma spustit právě takové umělou inteligencí poháněné chatovací systémy, a to možná už příští měsíc. Mají opětovně přitáhnout zájem lidí a fungovat jako zábavní produkt. Firma informaci odmítla komentovat.