Live

zobrazit nejnovější

1. 3. 2024 07:05

1. 3. 2024 06:16

Rychlá zpráva

V Gaze zemřely desítky lidí v tlačenici kolem konvoje s humanitární pomocí

Při izraelském zásahu v Pásmu Gazy proti lidem čekajícím na humanitární pomoc zahynuly ve čtvrtek desítky Palestinců, oznámilo ministerstvo zdravotnictví, které ovládá hnutí Hamás. Podle jeho tvrzení zemřelo více než 100 lidí. Izraelská armáda také uvedla, že podél konvoje vypukly mezi shromážděnými lidmi násilnosti, které si vyžádaly desítky mrtvých a zraněných, přičemž řada z nich byla ušlapána či je přejely nákladní vozy. Armáda připustila, že vojáci začali střílet, když se k nim část davu přiblížila.

29. 2. 2024 21:24

Rychlá zpráva

Na Novém Zélandu nefungovaly benzinové pumpy. Mohl za to přestupný rok

Přestupný rok se opakuje s železnou pravidelností každé čtyři roky a každého 29. února provázejí zádrhele, selhání a problémy, píše The New York Times. Byly zaznamenány případy, kdy se vypínaly počítače, satelitní navigace selhávala a letištní posuvné pásy odmítaly přesouvat zavazadla do letadel. A letos přestaly fungovat desítky samoobslužných čerpacích stanic na Novém Zélandu, kde řidiči osobních i nákladních automobilů od rána hlásili problémy s doplněním nádrže. Nemohli zaplatit, protože software, který používají platební terminály na benzinových pumpách, se nedokázal nastavit na datum 29. února. Problém se týkal všech bezobslužných benzinových pump v celé zemi, protože všechny firmy prodávající na Novém Zélandu pohonné hmoty používají jednoho poskytovatele technologií.

29. 2. 2024 20:05

29. 2. 2024 18:55

29. 2. 2024 17:47

Doporučujeme

„Pokud se něco nezmění v politické garnituře, bude ze Slovenska odcházet stále více lidí do zahraničí, já sám jsem toho příkladem. “

- Matej Ftáčnik z Bratislavy vybudoval stamilionový byznys. Přestěhoval se ale do Prahy

Čtěte dále

29. 2. 2024 16:25

29. 2. 2024 15:07

29. 2. 2024 15:05

Rychlá zpráva

easyjetFoto: Depositphotos

EasyJet bude z Prahy létat na další lince. Směrem do Nice se přidává ke dvěma dopravcům

Aerolink EasyJet začne od 10. října létat z Prahy do již patnácté destinace, dvakrát týdně ve čtvrtek a v neděli spojí Prahu a Nice na Azurovém pobřeží. O novince píše portál zdopravy.cz s tím, že letenky jsou již v prodeji a nejlevnější vychází aktuálně na 1882 korun bez zavazadel. Na stejné trase v březnu začnou létat také Eurowings a Smartwings, avšak jen během letního letového řádu, zatímco EasyJet plánuje celoroční spojení.

29. 2. 2024 13:25

29. 2. 2024 12:01

Rychlá zpráva

sam altmanFoto: Steve Jennings/Getty Images for TechCrunch / Flickr

Americká Komise pro cenné papíry vyšetřuje OpenAI kvůli údajnému klamání investorů

Regulační úřad se podle Wall Street Journal zajímá o interní komunikaci přední firmy vyvíjející systémy generativní AI. Vyšetřování má souviset s listopadovým „pučem“, kdy Altmana nakrátko přestal být ředitelem OpenAI poté, co si na něj širší vedení a investoři stěžovali právě kvůli údajnému nedostatku upřímnosti.

29. 2. 2024 10:31

Rychlá zpráva

Herní studio Rockstar, tvůrce GTA, chce, aby se jeho lidé naplno vrátili do kanceláří

Rockstar Games podle vyzvalo své zaměstnance, aby se počínaje dubnem vrátili na celých pět pracovních dní do kanceláří firmy. Studio stojící za Grand Theft Auto má vstupovat do finálních fází přípravy její šesté edice a rozhodnutí povolat zaměstnance z domovů s tím podle všeho souvisí. Jennifer Kolbe z vedení Rockstaru v e-mailu, v němž firma lidem své rozhodnutí oznamovala, uvedla, že bylo učiněno v zájmu „zajištění vyšší produktivity a bezpečnosti“.