Live

zobrazit nejnovější

11. 8. 2023 22:45

Rychlá zpráva

ftxReprofoto: Nas Daily/YouTube

Zakladatele FTX Sama Bankmana-Frieda poslal soud v New Yorku do vazby. Má tam čekat na proces, který začne v říjnu

Zakladatel zkrachovalé kryptoburzy FTX se totiž snažil ovlivňovat svědky, a to hned několikrát. Jedenatřicetiletý podnikatel s přezdívkou SBF čelí obvinění, že zpronevěřil peníze investorů a použil je na krytí ztrát svého investičního fondu Alameda Research. Soudní proces s ním by měl začít v říjnu, Bankman-Fried vinu odmítl. SBF byl koncem loňského roku propuštěn na kauci 250 milionů dolarů za podmínky, že bude na proces čekat v domácím vězení u svých rodičů v Kalifornii.

11. 8. 2023 20:23

Rychlá zpráva

Nejvyšší soud v USA přezkoumá dohodu s Purdue Pharma v případu opioidové krize

Majitelé společnosti mají podle dohody v souvislosti s opioidovou krizí ve Spojených státech zaplatit šest miliard dolarů (140 miliard korun) výměnou za imunitu před občanskými žalobami. Až soud v říjnu zasedne, zváží, zda dohoda nepřekračuje zákon. Purdue Pharma je jednou z největších farmaceutických společností na světě. Vyrábí třeba lék proti bolesti OxyContin, na kterém se velmi rychle vytváří závislost. Firmu vlastní rodina Sacklerů, jedna z nejmovitějších v USA.

11. 8. 2023 19:31

Doporučujeme

9. září v Ostravě vypukne čtvrtý ročník největší konference ze světa bitcoinu. Těšit se můžete na skvělé speakery, nabitý program, workshopy, přátelskou atmosféru a komunitu českých a slovenských příznivců bitcoinu.

chaincamp

4. 9. 2023

ChainCamp 2023

Ostrava

Chci vědět více

11. 8. 2023 18:45

Rychlá zpráva

Vědci si myslí, že by brzy mohli potvrdit existenci páté přírodní síly

Laboratoř Fermilab u Chicaga se možná blíží k objevu nové přírodní síly. Fyzici prý nalezli další důkazy o tom, že elementární částice zvané miony se nechovají tak, jak předpovídá současná teorie fyziky. Výzkumníci si to vysvětlují tím, že na částice může působit neznámá síla. K potvrzení hypotézy bude potřeba dalších dat, ale pokud se potvrdí, mohlo by to pro fyziku znamenat významný objev. Známé síly přírody jsou gravitaci, elektromagnetismus a silná a slabá jaderná síla. Tyto čtyři základní síly řídí vzájemnou interakci všech objektů a částic ve vesmíru. Vědci navazují na výsledky z roku 2021, v nichž tým laboratoře Fermilab poprvé naznačil možnost existence páté přírodní síly.

11. 8. 2023 17:41

Doporučujeme

„Ne náhodou je generálním partnerem filmu advokátní kancelář.“

- Kazma o svém chystaném snímku

Čtěte dále

11. 8. 2023 15:47

Rychlá zpráva

Umělé inteligence od OpenAI či Mety napadnou hackeři. Na každoroční IT konferenci otestují jejich bezpečnost

V pátek se v hotelech v Las Vegas uskuteční útok na nejvýkonnější systémy umělé inteligence dneška. Zaútočí na ně malá skupina hackerů, kteří zkusí najít jejich slabá místa. Vše s podporou Bílého domu. V květnu totiž Bidenova administrativa podpořila testovací útok na systémy umělé inteligence, tzv. red-teaming. Několik předních firem zabývajících se vývojem AI, včetně OpenAI, Googlu a Mety, souhlasilo s tím, že některé z jejich programů pro toto cvičení dá k dispozici.

11. 8. 2023 14:38

Rychlá zpráva

smartphone-v-horkuFoto: Midjourney/CzechCrunch

O víkendu má být opět horko. Vám pomůže pitný režim, ale co vašemu mobilu?

Dostatek vody, chládek ve stínu a nějaký ten větřík, to jsou nejlepší přátelé člověka v rozpálené betonové džungli během léta. Přehřát se ale může i mobil, je tak dobré myslet na pár věcí. Nenechávejte smartphone na přímém svitu slunce či v horkém prostředí a snažte se omezit používání výkonnostně náročných aplikací. Pomůže také nejnovější software. Mějte tedy nainstalovaný aktuální verze operačního systému i vašich oblíbených aplikací.

11. 8. 2023 13:50

11. 8. 2023 13:13

11. 8. 2023 12:01

Rychlá zpráva

joe-bidenFoto: The White House

USA omezí investice v Číně. Američané tam od příštího roku nebudou smět vkládat peníze třeba do mikročipů

Americký prezident Joe Biden dekret, který taková pravidla obsahuje, podepsal ve středu po měsících vyjednávání. Cílem by měla být snaha zabránit Pekingu ve výrobě špičkových technologií pro tamní armádu. Američané tak od příštího roku nebudou moct investovat do čínských společností, jejichž podnikání souvisí s polovodiči nebo kvantovými počítači. Krok přitom Spojené státy činí v době, kdy se snaží zlepšit diplomatické vztahy s Čínou, které v poslední době nejsou zrovna ideální. Čína nová pravidla odsoudila, potýká se totiž s různými ekonomickými problémy jako je nízký růst ekonomiky či deflace.