Netflix vydal nový akční thriller s Gal Gadot. Je jako The Gray Man: zábavný, ale zapomenutelný

Novinka od Netflixu Rachel Stoneová: Sázka na Srdce představí Gal Gadot jako elitní špionku zachraňující svět. Jako film na víkend postačí

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

Heart of Stone

Foto: Robert Viglasky/Netflix

Film Rachel Stoneová: Sázka na Srdce

Netflix vydal nový akční blockbuster, který zaujme hlavně akcí a Gal Gadot v hlavní roli. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Netflix se snaží vydávat každý týden nové filmy z vlastní produkce a na léto si schovává spíš nenáročnou zábavnou tvorbu v akčním, dobrodružném či komediálním žánru. Ta většinou dostačuje pro nepříliš pozorné sledování o víkendu večer, ale na více ne. Podle všeho je přesně tohle případ i akčního thrilleru Rachel Stoneová: Sázka na Srdce s Gal Gadot v hlavní roli.

Gadot hraje Rachel Stoneovou, členku elitní jednotky MI6. Působí jako ne vždy dokonalé obratný nováček, přede všemi ovšem skrává velké tajemství – ve skutečnosti pracuje pro tajnou organizaci Charta, jejímž cílem je mimo zraky globálního publika neutralizovat ty nejzásadnější hrozby. Když ale jednu její misi zmaří hackerka Keya, Stoneová se ocitne na rozcestí, zatímco zařízení s mocí ovládnout svět padlo do špatných rukou.

Snímek si v recenzích vysloužil nejedno přirovnání k sérii Mission: Impossible, v žádném z nich ale nevychází zdaleka jako její adekvátní obdoba. Prakticky se ani nesnaží přiblížit extrémnímu kaskadérství Toma Cruise, které spolehlivě strhne, a po dějové stránce má jít přinejlepším o rutinní špionážní thriller. Nicméně přeci jen je zde také co si užít.

Zejména Gal Gadot v roli akční hrdinky opět ukazuje charisma, které jí získalo roli Wonder Woman, a její postava přemýšlí trochu jinak, než její typičtí mužští kolegové z jiných franšíz. Také akce, byť nemá šanci v přímém srovnání s M:I, je natočená velice kompetentně a dokáže zaujmout svou hybností. Zvlášť když diváky zavádí do ulic rušných měst, do zasněžených hor, písků afriské pouště nebo vulkanické krajiny Islandu. Ve výsledku jde o podobný případ jako loňský The Gray Man – do paměti se nezaryje, málokdo se ale na Stoneovou bude snažit rychle zapomenout. Film je na Netflixu dostupný ode dneška.


Co ukazují trailery

Fair Play

Emily a Luke jsou po uši zamilovaní, dynamika jejich vztahu se ale zásadně promění, když Emily povýší v silně kompetitivní finanční firmě, kde oba pracují. Z romantického dramatu se rychle stává thriller.


Co hýbe světem filmu a televize

Disney+ tratí předplatitele a zvedá ceny (i v Česku)

Dlouho se zdálo, že streamovací služba Disney+ šlape Netflixu na paty, situace ale není tak jednoduchá. Jednak už tři čtvrtletí po sobě ztrácí velký počet uživatelů, jednak investoři na tato čísla hledí čím dál méně. Důležitá je stabilní ziskovost a k té má celý streamovací segment stále poměrně daleko. Disney proto navyšuje ceny předplatných (v Česku o 40 kč měsíčně od 1. listopadu), chce zakročit proti sdílení hesel a opět vyvolává otázku, kam vlastně streamování spěje? Více v článku.


Co si pustit

Jen vraždy v budově

Disney+  |  Krimi  |  2021-dnes  |  3 řady  |  ČSFD

The Show Must…

Foto: Disney

Seriál Jen vraždy v budově

Seriál Jen vraždy v budově sleduje trojici fanoušků kriminálních záhad, kteří se na vlastní pěst pustí do vyšetřování skutečného zločinu. Už třetí řada je zavede do zákulisí broadwayské show, kde před svým prvním vystoupením zemře akční hvězda z Hollywoodu. Hrdinové s tvářemi Steva Martina, Martina Shorta a Seleny Gomez mají čelit dosud nejnáročnějšímu případu, s nímž se setkali, a pomůže jim i herečka z broadwaye Loretta – samotná Meryl Streep. Jen vraždy v budově se od premiéry až dosud těší skvělým ohlasům.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.