Live

zobrazit nejnovější

6. 7. 2024 19:53

Rychlá zpráva

agrigentoFoto: Depositphotos

Na Sicílii je takové sucho, že slavné městečko musí odmítat turisty

Býval by to ráj pro turisty na Sicílii. Pod vykopávkami a základy Údolí chrámů v Agrigentu se navíc nachází úžasný starověký systém akvaduktů, který dodnes zachycuje vodu. Jenže… spletité bludiště natolik vyschlo, že hotely v okolí města musejí odmítat hosty. Nemohly by jim zajistit, že se vůbec budou moci osprchovat.

6. 7. 2024 18:35

6. 7. 2024 16:44

6. 7. 2024 14:37

Rychlá zpráva

fortnite_1Foto: Fortnite

Apple schválil výrobci videoher Epic evropský obchod na iPhonech a iPadech

Společnost Apple schválila výrobci videoher Epic Games evropský obchod s hrami na iPhonech a iPadech. Firma to podle agentury Reuters oznámila krátce poté, co ji Epic v pátek obvinil, že mu ve spuštění obchodu dál svévolně brání. Společnost Epic je tvůrcem hitu Fortnite, který hrají stovky milionů lidí po celém světě.

Apple a Epic spolu od roku 2020 vedou právní spory kvůli 30procentnímu poplatku, který si obchod App Store účtuje u nákupů v mobilních aplikacích. Epic hru Fortnite v létě 2020 vybavil vlastní platební bránou zabudovanou přímo v aplikaci, aby se poplatku vyhnul. Apple následně Fortnite z obchodu App Store stáhl. Snahou Applu bránit Epicu ve spuštění vlastního obchodu v Evropě se v březnu začali zabývat také evropští regulátoři.

6. 7. 2024 12:23

6. 7. 2024 10:06

6. 7. 2024 08:07

Rychlá zpráva

joe-bidenFoto: The White House

Biden dál odmítá odstoupit. Jsem nejkvalifikovanější kandidát proti Trumpovi, řekl

Americký prezident Joe Biden se v novém rozhovoru se stanicí ABC prohlásil za nejkvalifikovanějšího kandidáta do nadcházejících prezidentských voleb, ve kterých stane proti exprezidentu Donaldu Trumpovi. Jedenaosmdesátiletý lídr Spojených států se v interview snažil voličům po neúspěšné televizní debatě s Trumpem ukázat, že zvládne další volební období, opakovaně ale odmítl nezávislé lékařské vyšetření. Mimo jiné uvedl, že při duelu s Trumpem, kterého označil za patologického lháře, byl nachlazený.

„K vítězství v těchto volbách není nikdo kvalifikovanější než já,“ uvedl Biden v reakci na vnitrostranickou frustraci i několika hlasech demokratů volajících po jeho odstoupení z voleb. Biden už v pátek na předvolebním mítinku ve státě Wisconsin podporovatelům řekl, že navzdory spekulacím a pochybám o své mentální a fyzické kondici nehodlá odstoupit z volebního klání o Bílý dům.

5. 7. 2024 23:52

Rychlá zpráva

Dalším postupujícím na fotbalovém šampionátu je Francie

I nadále sice platí, že Francie ze hry nedala gól, nicméně i s tím se jí podařilo projít až do semifinále: ve čtvrtfinále totiž na penalty vyřadila Portugalce, v základní hrací době utkání skončilo 0:0. O postup do finále se Francouzi v úterý utkají se Španěly. V dresu Portugalska odehrál celé utkání Cristiano Ronaldo, pro něhož to byl poslední reprezentační zápas. S kariérou v národním týmu se tak podobně jako Toni Kroos u Němců rozloučil čtvrtfinálovou porážkou.

5. 7. 2024 21:32

Rychlá zpráva

Španělsko porazilo Němce ve čtvrtfinále fotbalového eura 2:1

Pro domácí Německo skončilo mistrovství Evropy ve fotbale mnohem dřív, než se čekalo – jeden z hlavních favoritů na titul vypadl už ve čtvrtfinále. Ovšem porazil jej druhý velký favorit, a to Španělsko. V základní hrací době utkání skončilo 1:1, ale v prodloužení skóroval za Španěly Merino a poslal výběr v rudých dresech do semifinále.

5. 7. 2024 19:31

5. 7. 2024 16:47

5. 7. 2024 14:54

5. 7. 2024 13:32

Rychlá zpráva

keirFoto: Parliament UK

Novým britským premiérem bude Keir Starmer, Rishi Sunak končí v čele konzervativců

Britský premiér Rishi Sunak rezignoval na post šéfa konzervativců, jeho strana drtivě prohrála v pátečních volbách. Jde o nejhorší porážku v historii. Vítězní labouristé mají v parlamentu jistých minimálně 412 míst, pro vládní většinu je přitom potřeba „jen“ 329 křesel. Konzervativci jich budou mít pouze 121, takže jich 250 ztratili. Novým premiérem bude Keir Starmer, který britskou obdobu sociální demokracie posunul více ke středu. Jaký je to politik a co od něj čekat, detailně popsaly například Financial Times.