Live

zobrazit nejnovější

6. 6. 2024 10:01

6. 6. 2024 08:39

Rychlá zpráva

Škoda po srážce vlaků v Pardubicích přesáhne sto milionů

Tragická nehoda vlaků v Pardubicích, při níž zemřeli čtyři lidé a dvě desítky se zranily, způsobila i materiální škody ve výši kolem 110 milionů korun. „Na nákladním vlaku jsou škody asi 50 milionů korun, na expresu 60 milionů a na trati asi 300 tisíc korun,“ uvedl pro ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

6. 6. 2024 08:31

Rychlá zpráva

1920×1080Foto: SpaceX

SpaceX se dnes pokusí o čtvrtý testovací let svého kolosálního systému Starship

Vesmírná společnost Elona Muska se dnes pokusí o čtvrtý testovací let svého obřího dopravního systému Starship, který se skládá ze stejnojmenné kosmické lodi a nosné rakety Super Heavy. Cílem excentrického miliardáře je používat Starship při cestách na Měsíc a jednou i na Mars.

Start 122 metrů vysokého systému je naplánovaný z kosmodromu v texaském městě Boca Chica, kde se odehrály i tři předchozí pokusy. Okno pro možný vzlet bude trvat dvě hodiny a začíná ve 14:00 našeho času. V zatím posledním testu z letošního března systém už úspěšně vzlétl a obě jeho části se i bez problémů oddělily, ani jedna se ale prozatím nedokázala vrátit bezpečně na Zemi. Právě o to se chce SpaceX pokusit znovu dnes.

6. 6. 2024 07:01

Rychlá zpráva

nvidiaFoto: Vygenerováno Open AI / DALL-E

Tříbilionová Nvidia přeskočila Apple a je druhou nejhodnotnější firmou na světě. Výš je jen Microsoft

Hodnota technologické společnosti Nvidia poprvé přesáhla tři biliony dolarů, zhruba 68 bilionů korun. Americký výrobce čipů v žebříčku nejcennějších firem světa přeskočil Apple a je druhý za Microsoftem s valuací kolem 3,15 bilionu dolarů. Akcie Nvidie v posledních letech raketově rostou, v současnosti se obchodují zhruba za 1 224 dolarů (asi 28 tisíc korun).

Pozici druhé nejhodnotnější firmy světa Nvidii přihrál boom umělé inteligence, jež vyžaduje výkonný hardware. S tím se pojí i obrovský nárůst zisku, v dubnu ukončeném finančním čtvrtletí se meziročně zvýšil více než sedmkrát ze zhruba dvou miliard dolarů na téměř patnáct miliard. Vyšší hodnotu než Apple měla Nvidia naposledy v roce 2002 – v době, kdy valuace obou firem nedosahovala ani na deset miliard dolarů.

6. 6. 2024 05:55

5. 6. 2024 20:03

5. 6. 2024 18:14

Rychlá zpráva

Německá nábytoková značka Rolf Benz Haus otevřel showroom v Praze

Kultovní německá nábytková značka oslavila šedesátileté výročí a při té příležitosti otevřela na pražské Harfě nový, 250 metrů čtverečních velký showroom. „Posilujeme tak své zastoupení na českém trhu,“ říká k tomu šéfka českého týmu značky Ewelina Kowalik. Rolf Benz pochází z německého Schwazwaldu, kde začal vyrábět čalouněný nábytek špičkové kvality.

5. 6. 2024 16:46

Rychlá zpráva

GoPay spustí odložené platby. Spojuje síly s Twisto a Skip Pay

Platební brána GoPay, kterou využívá přes 18 tisíc e-shopů, rozšiřuje nabídku platebních metod o odložené platby od Twisto a Skip Pay. Od obou poskytovatelů GoPay nabídne klasickou odloženou platbu i takzvanou třetinu, kdy zákazník platbu uhradí na tři splátky, implementace podle vyjádření již odstartovala. V průběhu léta chce GoPay novinku představit v pilotním režimu u vybraných obchodníků, ostré spuštění na celou zákaznickou bázi plánuje na září 2024.

5. 6. 2024 14:32

Rychlá zpráva

České dráhy posílí spoje na Oktagon

V sobotu se v pražském Edenu uskuteční turnaj Oktagon MMA. České dráhy při té příležitosti posílí spoje. V zastávce Praha-Eden budou mezi čtvrtou a osmou hodinou odpoledne mimořádně zastavovat některé rychlíky, zvýší se také kapacita.