BTC Prague se blíží. Na největší bitcoinovou akci v Evropě přijede Michael Saylor a další světové hvězdy

Pokud vás zajímá bitcoin, neměli byste příští víkend chybět v pražských Letňanech. Na BTC Prague dorazí přes osm tisíc lidí z celého světa.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

saylor-btcprague

Foto: BTC Prague

Šéf MicroStrategy Michael Saylor na BTC Prague

0Zobrazit komentáře

Michael Saylor, Adam Back, Jack Mallers nebo Pavol „Stick“ Rusnák. Praha podruhé uvítá přední osobnosti světové kryptoměnové scény, mezi které zmínění muži bezpečně patří. První řídí společnost MicroStrategy, která je největším veřejně obchodovaným držitelem bitcoinů na světě. Další založili významné kryptofirmy, posledně jmenovaný pak vytvořil nejznámější kryptopeněženku na světě. Všichni se objeví mezi více než stovkou řečníků na velké konferenci BTC Prague, kde se bude diskutovat výhradně o bitcoinu, jeho využití i budoucnosti.

Motem druhého ročníku BTC Prague, za kterým stojí Martin a Matyáš Kuchařovi a CzechCrunch je jeho mediálním partnerem, je stavět mosty a posilovat vztahy v rámci evropského bitcoinového prostoru i mimo něj. Cílem třídenní konference, která bude v pražských Letňanech probíhat od 13. do 15. června, je hovořit o důležitých bitcoinových tématech, pomoct adopci bitcoinu, a především pokračovat v budování silné kryptoměnové komunity, kterou se Česká republika dlouhodobě vyznačuje.

Na premiérový ročník loni dorazilo přes šest tisíc návštěvníků a letos má být akce ještě větší. „Na letošní ročník BTC Prague přijalo pozvání na 170 řečníků z celého světa, ve výstavní části přivítáme na 85 firem. Takový zájem je pro nás potvrzením, že děláme něco správného. Věříme, že během tří dnů dorazí na osm a půl tisíce návštěvníků,“ říká Martin Kuchař, který bitcoinu propadl před pár lety spolu se svým bratrem Matyášem.

kucharovi

Foto: BTC Prague

Martin a Matyáš Kuchařovi, zakladatelé BTC Prague

Když se o něm chtěli dozvědět víc, napadlo je uspořádat kolem nejpopulárnější kryptoměny komunitní akci. Vznikl Chaincamp, který se rychle stal největší neanglicky mluvící konferencí o bitcoinu na světě. A od toho už bylo k BTC Prague blízko. Z něj je teď největší bitcoinová akce v Evropě, a pokud se vyplní plány pro letošek, bude aspirovat na jednu z nejvýznamnějších bitcoinových akcí na světě.

„Česká republika prostřednictvím BTC Prague pečetí svoji pozici velmoci v oblasti bitcoinu. Skutečně udáváme krok v bitcoinové komunitě, bohužel pořád čelíme nepochopení potenciálu ze strany politiků, úřadů a bank. BTC Prague přispívá k osvětě,“ říká ekonom Lukáš Kovanda, který se věnuje mimo jiné i právě bitcoinu již několik let a na blížící se konferenci rovněž vystoupí.

Pozvání do PVA Expo Letňany přijali také další podnikatelé, výzkumníci, autoři, influenceři nebo koučové z celého světa. Mluvit se bude o tom, proč bitcoin představuje digitální revoluci rovnající se příchodu internetu nebo jakým způsobem přináší lidem po celém světě svobodu. Na programu nechybí ani přednášky o současné kryptoměnové komunitě, problémech dnešních peněz nebo o tom, jakou roli hraje bitcoin v otázkách udržitelnosti či ve válečných konfliktech.

„Bitcoin jsou nestátní svobodné peníze, které dávají odpověď na spoustu problémů, například nefungující důchodový systém nebo nestabilní měnu,“ tvrdí Martin Kuchař, organizátor BTC Prague. Největší hvězdou akce bude stejně jako loni Michael Saylor, který je v bitcoinovém světě jednou z nejsledovanějších osobností. Jeho společnost MicroStrategy totiž vlastní přes 214 tisíc bitcoinů, což je více než jedno procento všech dostupných bitcoinů na světě. Jejich aktuální hodnota v přepočtu na české koruny činí 337 bilionů.

Vystoupí také Jack Mallers, zakladatel startupů Zap a Strike, který se zaměřuje na bitcoinové transakce přes Lightning Network, nebo šéf společnosti Blockstream Adam Back, na kterého se Satoshi Nakamoto odkazuje ve svém whitepaperu. Z domácí scény se představí spoluzakladatel skupiny SatoshiLabs a tvůrce kryptopeněženky Trezor Pavol „Stick“ Rusnák, spoluzakladatelka kryptoprojektu Vexl Lea Petrášová, spoluzakladatel Braiins Jan Čapek nebo šéfka Confirma Anna Štrébl.

Zejména pro bitcoinové začátečníky je připravená venkovní stage s levnějším vstupným ve výši 35 eur (860 korun). Všechny vstupenky na BTC Prague můžete kupovat na webu konference, dvoudenní konferenční program je k dispozici za 385 eur (9 500 korun). Třídenní program s dalším obsahem a networkingem navíc v rámci Industry Pass stojí 595 eur (14 700 korun) a VIP vstupenka vyjde na 1 695 eur (41 900 korun). Při platbě bitcoinem nabízí BTC Prague pětiprocentní slevu.