Live

zobrazit nejnovější

16. 5. 2024 13:39

16. 5. 2024 12:47

Rychlá zpráva

Češi utratili v dubnu na e-shopech průměrně 4 700 korun, výrazně více než v předchozích měsících

Dle dubnového výzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK) utratili Češi na e-shopech v průměru 4 714 korun, což je o sedm set více než v jednotlivých měsících prvního čtvrtletí. „To znamená nárůst o přibližně dvacet procent, což je velmi pozitivní signál pro všechny online prodejce,“ hodnotí výsledky výzkumu výkonný ředitel APEK Jan Vetyška.

Oproti březnu se zvýšila také průměrná útrata za služby, která dosáhla 6 111 korun. „Češi utráceli více za zboží i služby, s blížícím se časem letních dovolených očekáváme přitom v tomto směru ještě další posun, a to především v souvislosti s nákupem zájezdů, ubytování či jízdenek a letenek,“ doplňuje Vetyška.

16. 5. 2024 11:47

Rychlá zpráva

hubert-palanFoto: Productboard

Ještě rychlejší přehled zákaznické zpětné vazby. Productboard rozšiřuje využití AI

Český startup Productboard pokračuje v sázce na umělou inteligenci a nově uvádí AI 2.0. První funkce postavené na umělé inteligenci představila firma před rokem, kdy díky generativní AI zpřístupnila možnost analyzovat zpětnou vazbu zákazníků. Nyní umí automaticky kategorizovat a přiřazovat zpětnou vazbu získanou od zákazníků.

„Každou nově příchozí zpětnou vazbu umíme automaticky analyzovat, kategorizovat a následně přiřadit k plánovaným novým funkcionalitám. Současně umíme k nápadům, které vzniknou v budoucnu, přiřazovat již dříve získané historické feedbacky zákazníků. To zásadně zefektivňuje práci produktových týmů, které budou díky naší AI rychleji reagovat na požadavky zákazníků,“ komentuje spoluzakladatel a ředitel Hubert Palán.

16. 5. 2024 10:46

16. 5. 2024 09:35

Rychlá zpráva

Prezident dnes jmenuje Marka Ženíška ministrem pro vědu

Prezident Petr Pavel dnes na Pražském hradě jmenuje členem vlády poslance TOP 09 Marka Ženíška. Pětačtyřicetiletý politik, který je už druhým nominantem na výměnu na postu, kde výměna nebyla podle většiny komentátorů vůbec nutná, se ujme funkce ministra pro vědu, výzkum a inovace po stranické kolegyni Heleně Langšádlové. Současně dnes Ženíšek skončí ve funkci šéfa sněmovního zahraničního výboru a dalších sněmovních postech. Místo v zahraničním výboru bude podle dosavadních dohod zřejmě nově obsazeno po evropských volbách.

16. 5. 2024 08:31

16. 5. 2024 07:58

Rychlá zpráva

Robert Fico je po operaci a podle ministra životního prostředí mimo ohrožení života

Slovenský premiér Robert Fico, který byl včera postřelen po výjezdním jednání vlády v Handlové, je po operaci. Stanici BBC to řekl ve středu pozdě večer slovenský ministr životního prostředí Tomáš Taraba, podle kterého premiér není v ohrožení života. List Denník N s odvoláním na své zdroje uvedl, že je premiér po zákroku při vědomí.

16. 5. 2024 07:04

15. 5. 2024 21:40

15. 5. 2024 20:15

Rychlá zpráva

regiojet-skodaFoto: RegioJet

RegioJet koupí nové vlaky pro Ústecký kraj od plzeňské Škody

Soukromý železniční dopravce RegioJet oznámil, že uzavřel smlouvu se Škoda Group na dodávku třiadvaceti nových jednotek v hodnotě 3,5 miliardy korun. Plánuje je nasadit na hlavní elektrifikované tratě v Ústeckém kraji, a to od konce roku 2026, kdy na nich začne operovat. Nové nízkopodlažní jednotky budou schopné dosáhnout rychlosti až 160 km/h. Objednáno bylo patnáct dvouvozových a osm třívozových jednotek. Součástí bude oddíl první třídy.

15. 5. 2024 19:22

15. 5. 2024 18:50

15. 5. 2024 17:22

Rychlá zpráva

MEWS x Richard.Foto: Mews

Český miliardový startup Mews koupil už devátého konkurenta

Český startup Mews, který založil Richard Valtr, se nedávno stal jednorožcem, když jeho hodnota díky velké investici překonala miliardu dolarů. Teď firma, která se zaměřuje na cloudové služby v pohostinství a hotelnictví, oznámila, že provedl již svou devátou akvizici. Mews kupuje německou firmu HS3 Hotelsoftware, která vyvíjí lokální systém pro správu nemovitostí, rozšiřuje díky své působení v Německu. V Německu, Rakousku a Švýcarsku využívá software Mews více než 700 hotelů, apartmánů, hostelů a kempů.

„Stále více německých hoteliérů se ohlíží po automatizaci a inovacích, které by zdokonalily způsob poskytování jejich služeb. Transformace, kterou pozorujeme, se neomezuje pouze na velké hotelové skupiny. Významná část inovací se odehrává u menších rodinných podniků, kde hoteliéři digitalizují své provozy, aby svým hostům poskytli kvalitnější a personalizovanější zážitky,“ říká Richard Valtr, zakladatel Mews.