Live

zobrazit nejnovější

1. 12. 2023 13:30

Rychlá zpráva

Češi konzumují zpravodajství převážně z televize a na webu. Noviny je příliš nezajímají

Čechy zajímají informace podávané tištěnými médii stále méně. Na denní bázi je v poslední měsíci konzumovalo sedm procent lidí, zatímco zpravodajství v televizi a zpravodajských webech denně sledovalo 45, respektive 44 procent osob. Vyplývá to z výsledků projektu Digitální doba s lidskou tváří, podpořeného Norskými fondy

1. 12. 2023 11:51

Rychlá zpráva

kolobezkaFoto: Depositphotos

Povinné ručení na koloběžky či sněžné skútry prošlo Sněmovnou

Sněmovna dnes schválila návrh nového zákona, který by měl přinést nutnost platiti povinné ručení i na některé elektrické koloběžky, segwaye, sněžné skútry či motorová golfová vozítka. Zákon ještě musí schválit Senát a podepsat prezident.

1. 12. 2023 10:45

Rychlá zpráva

theoffspringFoto: RfP

The Offspring zahrají na festivalu Rock for People

Festival Rock for People oznámil dalšího z headlinerů. Kromě kapely Bring Me The Horizon, Avril Lavigne či  Pendulum, zahrají v Parku 360 také The Offspring.

1. 12. 2023 10:05

1. 12. 2023 09:54

1. 12. 2023 08:50

Rychlá zpráva

V nemocnicích platí výpovědi dobrovolné přesčasové práce

Provoz v nemocnicích měl být ode dneška omezený kvůli menšímu počtu lékařů dostupných pro služby. Omezení se ale zřejmě dotkne jen víkendu a prvních dnů příštího týdne. V českých nemocnicích totiž platí výpovědi dobrovolné přesčasové práce, které podalo více než šest tisíc lékařů. Výpovědí přesčasů lékaři chtěli podpořit své požadavky na změny zákoníku práce a růst mezd a platů, po čtvrteční dohodě jejich zástupců s premiérem Petrem Fialou ale viceprezident České lékařské komory Jan Přáda lékaře vyzval, aby péči zajistili. Definitivní odvolání protestu podle Přády bude následovat až po podepsání písemné dohody počátkem příštího týdne.

1. 12. 2023 08:03

1. 12. 2023 07:11

Rychlá zpráva

singapur-min

Singapur a Curych jsou nejdražší města pro život

Náklady na život byly letos z velkých světových měst nejvyšší v Singapuru a švýcarském Curychu, uvádí nové vydání žebříčku sestavovaného organizací The Economist Intelligence Unit (EIU). Singapur byl vyhlášen nejdražším městem na světě podeváté za posledních 11 let. Loni nejvyšší příčku sdílel s New Yorkem, ten je letos na děleném třetím místě se Ženevou. Autoři žebříčku varují, že globální krize spojená s růstem cen stále není u konce.

1. 12. 2023 06:21

Rychlá zpráva

Příměří mezi Hamásem a Izraelem vypršelo

V 6 hodin našeho času vypršelo příměří mezi Izraelem a radikálním hnutím Hamás. Navzdory snahám USA, Egypta a Kataru se ho nepodařilo zatím prodloužit. Ve čtvrtek bylo z Pásma Gazy propuštěno dalších osm rukojmích výměnou za 30 palestinských vězňů.

1. 12. 2023 06:02

Rychlá zpráva

Praha zrušila noční zákaz vjezdu do části Starého Města

Pražský magistrát v přezkumném řízení zrušil noční zákaz vjezdu do části Starého Města. Opatření nebylo náležitě odůvodněno a dopravní značení vůbec nevstoupilo v platnost, píše se v rozhodnutí odboru pozemních komunikací a drah. Značky do ulic namontovala na pokyn Prahy 1 v minulém týdnu Technická správa komunikací (TSK). Město je následně nechalo zneplatnit až do rozhodnutí v přezkumném řízení.