Live

zobrazit nejnovější

2. 4. 2024 08:54

2. 4. 2024 08:02

Rychlá zpráva

Mediální společnost Donalda Trumpa měla loni ztrátu téměř 60 milionů dolarů

Firma Trump Media & Technology Group, jejímž většinovým vlastníkem je bývalý americký prezident Donald Trump a do níž patří například sociální síť Truth Social, vykázala za loňský rok čistou ztrátu 58,2 milionu dolarů, tedy zhruba 1,4 miliardy. Akcie firmy, který na burzu vstoupila teprve minulý týden, v reakci na to klesly o více než 20 procent a dostaly se pod svou emisní cenu.

Tržby společnosti TMTG loni činily pouze 4,1 milionu dolarů. Zvýšily se nicméně z 1,5 milionu dolarů v roce 2022. Firma předloni vykázala čistý zisk 50,5 milionu dolarů, vděčila za něj však mimořádným daňovým příjmům. Ve zprávě pro regulátory firma TMTG rovněž vyjádřila pochybnosti ohledně toho, zda bude mít vzhledem k vysokým provozním ztrátám dostatek peněz k plnění svých finanční závazků.

2. 4. 2024 07:10

1. 4. 2024 21:50

Doporučujeme

„Prevence může velmi pomoci efektivně fungovat řadě firem, takže byznys musí investovat i do prevence, protože se mu to nakonec vyplatí.“

- kardiolog Petr Neužil

Čtěte dále

1. 4. 2024 19:44

Rychlá zpráva

jezekFoto: Pixabay

Britové budou s pomocí umělé inteligence počítat ježky

Britský Národní program monitoringu ježků (NHMP) se chystá v rámci průkopnického projektu zjistit, kolik ježků ve Velké Británii ještě žije a proč jejich počet klesá. Ke sledování jejich populace bude poprvé použita umělá inteligence, která bude filtrovat záběry z kamer po celé zemi. Snímky pak budou odeslány lidským pozorovatelům, kteří budou vybírat ty, na nichž jsou ježci, a posílat je analytikům, kteří budou zaznamenávat jejich počet a umístění.

Národní program monitoringu ježků doufá, že pomocí této metody bude schopen vytvořit odhady ježčích populací v různých biotopech po celé zemi, ukázat, jak se tyto populace meziročně mění, a časem poskytnout národní odhad populace ježků ve Spojeném království.

1. 4. 2024 18:10

1. 4. 2024 16:10

Rychlá zpráva

rekola-bikesharing-prahaFoto: Rekola

Půjčit si sdílené kolo přes lítačku využilo během zimy meziročně více Pražanů

Možnost vypůjčit si pomocí pražské karty na MHD lítačky bezplatně sdílené kolo využilo za uplynulou zimu meziročně více Pražanů, od prosince do února byl celkový počet jízd 90 tisíc. Loni to bylo za stejné období zhruba 76 tisíc. ČTK to sdělil Pavel Macků ze společnosti Ropid, která organizuje pražskou MHD.

Majitelé lítačky, elektronického předplatného kuponu Pražské integrované dopravy (PID), si mohou vypůjčit sdílená kola firem Rekola a Nextbike, a to na 15 minut zdarma až dvakrát denně. Zájemci tak mohou učinit po propojení mobilní aplikace Rekola nebo Nextbike s účtem v PID lítačce.

1. 4. 2024 14:57

Rychlá zpráva

Počet dobíjecích stanic pro elektroauta loni v Česku vzrostl o více než 40 procent

Na konci loňského roku u nás podle statistik ministerstva průmyslu a obchodu stát evidoval 2 287 stanic pro dobíjení elektrických aut, na nich mělo být 4 187 dobíjecích bodů. Výstavba pokračuje i letos, podle dat ministerstva dopravy je v Česku aktuálně už 2 313 stanic. V zemi je ale registrováno kolem 22 500 elektromobilů a další desetitisíce tvoří hybridy, i přes loňský nárůst tak dál zaostáváme za západoevropskými státy.

1. 4. 2024 14:06

1. 4. 2024 13:36

Doporučujeme

Máte chuť zajít ve svátek na něco příjemného do kina? Pak vyrazte na Dokonalé dny.

perfect-days-boxed

1. 4. 2024 12:03

1. 4. 2024 10:13

Rychlá zpráva

new-york-uliceFoto: Pexels/Nout Gons

New York chystá chatbota, co má pomáhat obyvatelům i podnikům, ještě se ale musí doučit všechna pravidla

Město New York vyvíjí vlastního chatbota na bázi umělé inteligence od Microsoftu a slibuje si od něj, že místním obyvatelům, drobným podnikatelům, ale i třeba vlastníkům bytů pomůže řešit běžné otázky související se životem a provozováním byznysu ve městě. Podle mluvčí radnice jich už dokázal tisícovky správně vyřešit.

Pak si ale program vzala do parády nevládní organizace The Markup, která mu začala klást otázky cílené na to, aby se ukázalo, zda si je vědomý všech platných pravidel. A vyšlo najevo, že chatbot dává odpovědi, které s nimi v souladu nejsou. Když něco podobného zkusili redaktoři Quartzu, na některé stejné otázky program odpověděl už správně, na některé stále špatně.

Newyorský starosta Eric Adams je velký fanoušek využívání technologií při správě města, ne vždy se ale jeho rozhodnutí setkají s nadšením. Loni na podzim mu například bylo vyčítáno, že se jeho hlasem uskutečnila řada robotických telefonátů, kdy s obyvateli „mluvil“ jazyky, které sám neovládá, třeba jidiš.