Live

zobrazit nejnovější

28. 4. 2023 15:14

Rychlá zpráva

kcd-boxedFoto: Boardcubator

Konec naděje pro deskovku Kingdom Come. Brněnští tvůrci sice zachránili firmu, ale nenašli partnera pro vydání

České studio Boardcubator vytvořilo stolní hru na motivy videohry Kingdom Come od Warhorse Studios. Ale navzdory splnění cíle jejich crowdfunding krachnul a firma upadla do kómatu. Z něj se díky jiným projektům probudila a hlásila nadějná jednání s investory, jenže i z nich teď sešlo. „Nenašli jsme strategického partnera a nemáme jinou možnost než projekt pozastavit. Kombinace nákladného vývoje a současné nejisté situace na deskoherním trhu nepřeje ambiciózním a průkopnickým projektům,“ vzkázali brněnští designéři.

28. 4. 2023 14:01

Rychlá zpráva

ceskapostaFoto: Česká pošta

Česká pošta prohloubila ztrátu. Už je přes 1,7 miliardy korun v minusu

Budoucnost České pošty je jedno z největších aktuálních témat, právě zveřejněné výsledky za loňský rok diskuzi ještě více rozvíří. Počta totiž loni navýšila ztrátu z 1,044 miliardy na 1,725 miliardy korun. Podepsal se na tom pokles prodeje služeb (o 976 milionů) i výnosů z poštovního provozu (o 579 milionů). Naopak osobní náklady podnik oproti loňsku snížil o 979 milionů i kvůli propuštění více než dvou tisíc zaměstnanců a dalším opatřením.

28. 4. 2023 12:29

Rychlá zpráva

star-wars-jedi-survivorFoto: Electronic Arts

Vychází Star Wars Jedi: Survivor. Pokračování akční hry se světelnými meči sklízí povedené recenze

Větší, lepší, zábavnější, snad jen příběh občas zbytečně zpomalí. Starwarsovská videohra Jedi: Survivor v pátek dorazila i do naší galaxie a od recenzentů zaznívají velice pozitivní ohlasy. České herní weby Games.cz i Vortex jí daly shodně osmičku, světové recenze posbírané na Metacriticu jsou ještě o pár procent vyšší.

28. 4. 2023 10:29

Rychlá zpráva

cvut-game-jamFoto: ČVUT

Zahrajte si hry od studentů ČVUT i Matfyzu. Vznikly za 48 hodin, najdete mezi nimi i akční kuchařinu

Na Fakultě informačních technologií ČVUT proběhla programátorská soutěž GameJam 2023. Studentské týmy z různých fakult a škol během 48 hodin vytvořily sedmičku videoher, jež si můžete vyzkoušet zdarma. Odborná porota nejlépe ohodnotila kouzelnickou skákačku Quantumage, ale vyzkoušet můžete i kombinaci akce a kuchařského řemesla.

28. 4. 2023 10:08

Rychlá zpráva

Czechoslovak Group loni v tržbách vyrostla o tři čtvrtiny, provozní zisk dokonce více než zdvojnásobila

Válka na Ukrajině se výrazně podílela na loňském růstu průmyslově-technologické skupiny Czechoslovak Group, jež je aktivní i ve zbrojním průmyslu. Tržby holdingu narostly o 73 procent na téměř 25 miliard korun, hrubý provozní zisk se více než zdvojnásobil na 5,6 miliardy. Do těchto čísel přitom nejsou započítané výsledky italské muniční firmy Fiocchi, v níž CSG koncem roku získala podíl.

28. 4. 2023 10:00

Rychlá zpráva

Sony PlayStation 5. New generation gaming computerFoto: Depositphotos

Sony hlásí rekordní zisk i rekordní prodeje konzolí PlayStation 5. Zájemci jich koupili přes 19 milionů

Japonský technologický gigant Sony dosáhl za fiskální rok ukončený letos v březnu rekordního provozního zisku. Ten zvýšil na historickou hodnotu 1,2 bilionu jenů (190 miliard korun). Tržby společnosti meziročně narostly o 16 procent na 11,5 bilionu jenů (1,8 miliardy korun). Rekordních čísel dosáhly i prodeje konzolí PlayStation 5, po prvotních útrapách s jejich nedostatkem jich zájemci koupili přes 19 milionů.

28. 4. 2023 09:34

28. 4. 2023 08:14

28. 4. 2023 07:54

Rychlá zpráva

ceska-sporitelnaFoto: Česká spořitelna

České spořitelně klesl v prvním čtvrtletí zisk o třetinu, mateřské Erste Group naopak vzrostl

České spořitelně klesl v prvním čtvrtletí roku čistý zisk na 3,3 miliardy korun. Jde o pokles o 33,5 procenta oproti loňsku. Provozní zisk se snížil na 5,7 miliardy, v meziročním srovnání klesl o 24,6 procenta. Erste Group, pod níž Česká spořitelna patří, přitom ve stejném období zisk vzrostl o 32,3 procenta na 593,6 milionu eur.

28. 4. 2023 06:45

Rychlá zpráva

indiana-jonesReprofoto: Lucasfilm/YouTube

Steven Spielberg viděl pátého Indianu Jonese a je prý nadšený

Legendární režisér, který filmy o neohroženém archeologovi tvořil spolu s Georgem Lucasem od počátku osmdesátých let a chystaný pátý díl je první, jenž pod nevznikl pod jeho vedením, novinku chválí a po projekci údajně řekl: Sakra! Myslel jsem, že jsem jediný, kdo ví, jak na to.“ Do českých kin dorazí Indiana Jones a nástroj osudu 29. června.

28. 4. 2023 06:35

Rychlá zpráva

Amazon v prvním čtvrtletí překonal očekávání a uprostřed velkého propouštění hlásí zisk

Internetový kolos oznámil, že za první čtvrtletí roku utržil 127,4 miliardy dolarů, což představuje meziroční růst o devět procent, ve srovnání s posledním čtvrtletím je to o sedm procent víc. Zisk z toho byl 3,2 miliardy, loni byl za stejné období téměř čtyři miliardy v minusu. Amazon se aktuálně nachází v procesu velkého propouštění, o práci má přijít na 27 tisíc lidí a Wall Street od něj očekával horší výsledky. Akcie proto v prvních chvílích posilovaly, nakonec ale kvůli obavám ze zpomalení klíčové divize Amazon Web Services, která poskytuje cloud, část hodnoty ztratily.