Luxusní automobilka Bentley přestaví své vozy na hybridy. Připravuje také svůj vůbec první elektromobil

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

bentley-bentayga-hybrid3-min

Foto: Bentley

Bentley Bentayga Hybrid

0Zobrazit komentáře

Dnes už asi nenarazíte na automobilku, která by si nemyslela, že se bude alespoň zčásti i její budoucnost odehrávat mezi elektrickými motory. Přestože však na trh přichází stále více elektromobilů, případně hybridů, nadále se příliš nedaří stlačit jejich cenu. V následujících letech nicméně přijde do toho pole nový hráč, který si s cenou hlavu určitě lámat nebude.

Svůj vstup mezi hybridní a elektrické automobily oznámil britský výrobce luxusních vozů Bentley, jehož vozy obvykle přichází se sedmimístnou cenovkou, a to ještě na začátku ani nebývá jednička. Právě Bentley, které od roku 1998 patří do koncernu Volkswagen Group, oznámilo, že se chystá v následujících letech představit všechny své vozy ve variantě hybrid.

První krokem do pro Bentley dosud relativně neprobádaného světa představuje jeho SUV Bentayga, které je podle britské automobilky prvním skutečně luxusním hybridním vozem, kombinujícím elektrickým motor se spalovacím. Zákazníci ovšem mohou očekávat, že v následujících letech přijdou s hybridním ústrojím i všechny další modely Bentley, a to nejpozději do roku 2023.

bentley-bentayga-hybrid1-min

Foto: Bentley

Bentley Bentayga Hybrid

Pod kapotou cestovních vozů i SUV Bentley až dosud hrály spalovací motory. Bentayga je prvním krokem do elektrifikované budoucnosti, do níž míří i všechny další automobilky, a v letošním roce se začíná prodávat ve variantě plug-in hybrid, kdy je potřeba baterie pohánějící elektromotor dobíjet ze zásuvky.

Mnohem zajímavější by ale měl být také zbrusu nový elektromobil, který Bentley chystá představit do roku 2025. Britský výrobce, který letos slaví 100. výročí od svého založení, navíc elektrifikaci nebere jen jako nutný krok pro splnění stále se zpřísňujících emisních limitů, ale také jako příležitost, jak opět posunout své vozy.

bentley-bentayga-hybrid4-min

Foto: Bentley

Bentley Bentayga Hybrid

Jak pro magazín Car and Driver prozradil šéf obchodu a marketingu Bentley Chris Craft, elektromobily prý do jeho luxusní nabídky skvěle padnou, jelikož mají takřka instantní maximální točivý moment, díky čemuž je akcelerace okamžitá, a to prý odpovídá obecné lehkosti, kterou jsou vozy Bentley známé. Elektromobily navíc podle něj nabídnou i směrem do budoucnosti udržitelnější způsob cestování.

Nejrychlejší sedan na světě

Pokud byste však na první elektromobil od Bentley nechtěli čekat, představili Britové tento měsíc zbrusu nový sedan Flying Spur. Jedná se o čtyřdveřovou alternativu k proslulému kupé Continental GT, která má jet přes 330 kilometrů v hodině.

To z nového Flying Spur dělá nejrychlejší sériový sedan, který byl kdy vyroben. Pod kapotou se mu proto skrývá 626 koňských sil a u Bentley známý šestilitrový motor W12. Do prodeje se nová generace dostane v letošním roce a k prvním zákazníkům v tom příštím.

bentley-flying-spur-2020

Foto: Bentley

Nové Bentley Flying Spur 2020

Diskuze (0)

Novinka

Anonym