Majitelé Modelů 3 od Tesly za pouhý rok a pár měsíců najeli více než 1,5 miliardy kilometrů

model3performance

Foto: Tesla

Tesla Model 3

0Zobrazit komentáře

Kalifornská automobilka Tesla se vždy profilovala jako firma, která chce svými elektromobily šetřit životní prostředí a také peněženku zákazníků. Byť jsou její elektrické automobily stále jedny z nejdražších, a to i přes uvedení nejlevnějšího Modelu 3 za 35 tisíc dolarů, zákazníci mají díky nulovým emisím při jízdě a elektrickému pohonu v jednom případě zmírnit dopady na životní prostředí a v druhém šetřit peníze.

Automobilka se tak již před lety začala na svém webu chlubit tím, kolik kilometrů zákazníci s jejími automobily najeli a kolik oxidu uhličitého by vypustili do ovzduší, kdyby elektrický automobil nepoužívali. Počítadlo je sice z webu již nějakou dobu pryč, ale nyní se sama Tesla zmínila na svém Twitteru, že zákazníci v dosud nejlevnějším Modelu 3 najeli za rok a několik měsíců více než 1 miliardu mil, tedy přes 1,6 miliardy kilometrů.

Koncem letošního roku měl být kombinovaný nájezd všech modelů automobilky zhruba 9 miliard mil, respektive 14,4 miliardy kilometrů. Alespoň podle zdrojů serveru Electrek. V říjnu 2016 byl přitom celkový nájezd třetinový, o tři měsíce později už přesáhl 5,6 miliardy kilometrů a hranici 6,4 miliardy kilometrů překonal v březnu roku 2017. V té době majitelé Tesel ujeli v průměru 8 milionů kilometrů denně. Při zahájení produkce Modelu 3 už to bylo 11,2 miliardy kilometrů za den.

K nájezdu Modelů 3 za období jednoho roku a několika měsíců je třeba dodat, že v létě 2017, kdy Tesla reálně začala s produkcí Modelu 3, jich bylo doručeno pouze 260, za poslední kvartál roku necelé 2,5 tisíce a vyšší objem produkce reálně započal až s příchodem loňského roku. Zpočátku se navíc první kusy doručovaly především zaměstnancům a předvybraným VIP zákazníkům.

model3standard

Interiér nejlevnější verze Modelu 3 s látkovými sedačkami

Oproti nájezdu předchozích Modelů X a S nebo původního Tesla Roadsteru jde tak o razantní nárůst. A počet ujetých kilometrů Modelů 3 reálně bude pouze stoupat, jelikož se v předchozích čtvrtletích k zákazníkům dostaly již desítky tisíc kusů a produkce se neustále zrychluje. Model 3 se navíc postupně dostává i do Evropy, kde Tesla naplno spustila předobjednávky a v následujících měsících bude doručovat první kusy automobilů. K dispozici mají být prozatím pouze dvě dražší varianty, nikoliv nejlevnější model za 35 tisíc dolarů.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym