Makro definitivně zrušilo prodej plastových tašek na pokladnách

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jedna z českých poboček velkoobchodů Makro

0Zobrazit komentáře

V obchodech Makro už zákazníci od letošního července nepořídí žádnou jednorázovou plastovou tašku, a to ani za poplatek. Velkoobchodní řetězec, který v Česku provozuje celkem 13 obchodů, reaguje na rostoucí trend v omezování spotřeby plastů a nově u pokladen nabídne pouze tašky vyrobené z PET lahví, nebo recyklovaného papíru a certifikovaných zdrojů.

„Jednorázové plastové tašky zatěžují životní prostředí a Makro, jakožto partner profesionálů, chce jít našim zákazníkům příkladem – plastové tašky nepodporujeme,“ říká Romana Nýdrle, manažerka komunikace Makro, které se loni připojilo k výzvě #dostbyloplastu ministerstva životního prostředí. Ta si klade za cíl omezovat množství jednorázových plastů.

Vedle plastových tašek se Makro zabývá také redukcí spotřeby igelitových pytlíků určených pro prodej kusového pečiva, ovoce a zeleniny. Od konce loňského roku testuje na Slovensku látkové pytlíky a přestože je tento typ zboží v jeho síti minoritní, chce výhledově řešit igelitové pytlíky i v Česku.